01.07.2015. 17:37
Šorīt plkst. 7.00 pēc Latvijas laika tika atvērts Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) brīvo aģentu tirgus. Kā vēsta ESPN, jaunus līgumus ar savām līdzšinējām komandām drīzumā parakstīs Gorans Dragičs un Deimians Lilards.

Neskatoties uz to, ka Gorans Dragičs izvēlējās neturpināt pašreizējo līgumu un kļūt par brīvo aģentu, viņš bija izteicis vēlmi palikt Maiami "Heat" komandā. Drīz vien pēc brīvo aģentu tirgus atvēršanās abas puses vienojās par jaunu līgumu.

Dragičs, kurš pašlaik atrodas Slovēnijā, un "Heat" mutiski vienojušies par piecu gadu līgumu, kura laikā basketbolists nopelnīs 90 miljonus ASV dolāru, bet pirms piektā līgumā paredzētā gada basketbolists varēs izvēlēties - kļūt par brīvo aģentu vai turpināt sadarbību. Kā paredz NBA noteikumi, oficiāli līgums varēs tikt parakstīts tikai astoņas dienas pēc brīvo aģentu tirgus atvēršanas, tātad - 9. jūlijā.

Deimians Lilards šovasar nav brīvais aģents, taču Portlendas "Trail Blazers" jau laicīgi vēlas pagarināt līgumu ar talantīgo basketbolistu. Abas puses ir tuvu tam, lai vienotos par nākamo līgumu, kas sāksies ar 2016. - 2017. gada sezonu.

2012. gada NBA drafta pirmās kārtas izvēles, piemēram, Lilards, pagarināt līgumus ar līdzšinējām komandām var līdz 31. oktobrim. Paredzams, ka 9. jūlijā Lilards un "Trail Blazers" parakstīs maksimālo līgumu - piecas sezonas par 120 miljoniem dolāru. Šorīt jau ziņojām, ka Portlenda vienojusies par līgumu ar Alu-Faruku Aminu.

Tāpat par jaunu līgumu ir vienojušies Maiks Danlīvijs un Čikāgas "Bulls". Plānots, ka arī nākamās trīs sezonas 34 gadus vecais spēlētājs pavadīs "Bulls" sistēmā un nopelnīs 14,4 miljonus dolāru. Klīvlendas "Cavaliers" līderis Lebrons Džeimss vēlējās, lai Danlīvijs pārceļas uz "Cavs", taču ilgu laiku bija zināms, ka Danlīvijs vēlas palikt "Bulls".

Izmantotie resursi:ESPN: The Worldwide Leader in SportsDartija, sporta un atpūtas kooperatīvā sabiedrība Iecava, Grāfa laukums 7, Iecavas n., LV-3913
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties