13.03.2014. 22:14
UEFA Eiropas līgā aizvadītas pirmās astotdaļfināla spēles, un Spānijas „Valencia” pamatīgi sadragājusi Bulgārijas „Ludogorets” cerības uz iekļūšanu nākamajā kārtā, jo pieveica to ar 3:0. Savukārt „Porto” līdzvērtīgā mačā ar 1:0 uzvarēja Itālijas „Napoli”.

„Valencia” jau mača piektajā minūtē izvirzījās vadībā Bulgārijā, taču puslaika vidū nokļuva pamatīgu problēmu priekšā. Noraidīts tika „Valencia” spēlētājs Seidū Keitā, un uz spāņu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Taču savu lielisko izdevību mājiniekiem izmantot neizdevās, jo pendeli atvairīja Djegu Alvess, bet pāris minūtes vēlāk „Valencia” mazākumā panāca arī 2:0.

Mājinieku problēmas nepalika mazākas arī otrā puslaika sākumā, kad Filipe Sendeross pēc stūra sitiena panāca 3:0, praktiski izšķirot šī dueļa iznākumu, turklāt 80. minūtē ar sarkanās kartītes laipnību atbildēja arī „Ludogorets”, paliekot 10 vīru sastāvā un ciešot sakāvi.

Izdevību gūt vārtus netrūka arī "Ludogorets", kura iepriekšējā kārtā izslēdza Romas "Lazio", taču tās palika neizmantotas. Jau iekļūšana labāko 16 Eiropas līgas komandu pulkā bija Bulgārijas komandas visu laiku labākais panākums, taču skaidrs, ka gūt četrus vārtus Spānijā būs grūti (maigi sakot).

Daudz mazrezultatīvākas izvērtās spēles Šveicē un Portugālē. „Basel” spēlēja neizšķirti 0:0 ar Zalcburgas „Red Bull” , bet „Porto”, pateicoties Džeksona Martinesa vārtu guvumam, ar 1:0 pieveica „Napoli”, tiesa, arī šis mačs bija pietiekami līdzvērtīgs, lai Itālijas klubs nezaudētu ne cerības, ne iespējas pirms atbildes spēles.