02.06.2013. 21:41

Šodien Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē noslēdzās Eiropas kausa posms džudo vīriešu konkurencē. Ievērojamo godalgu daļu savāca Vācijas un Krievijas sportisti, izcīnot pa sešām medaļām. Latvijas pārstāvji ar īpašiem panākumiem neizcēlās.

Svara kategorijā līdz 60 kilogramiem uzvaru izcīnīja bulgārs Janislavs Gerčevs, kurš finālā uzvarēja Tobiasu Englmaieru. Pusfinālā izstājās Lāslo Burjans (Ungārija) un Matjažs Trbovcs (Slovēnija). Tieši pret Ungārijas sportistu šajā svara kategorijā savu vienīgo cīņu aizvadīja arī Latvijas džudists Andrejs Maģers.

Izraēlietis Tāls Flikers bija spēcīgākais svara kategorijā līdz 66 kilogramiem, finālā pārspējot krievu Ivanu Spirinu. Trešo vietu ieņēma austrietis Georgs Reiters un brits Neitons Bērnss.

Svara kategorijā līdz 73 kilogramiem labākais bija Krievijas džudists Deniss Jarcevs. Otrais palika ungārs Miklošs Ungvari, bet trešajā vietā palika Andre Alvešs (Portugāle) un Enriko Parlati (Itālija). Latvijas pārstāvis Deniss Aņiščenko C apakšgrupas cīņā piekāpās jau minētajam ungāram Ungvari.

Beļģis Joakims Botjo svara kategorijā līdz 81 kilogramam izcīnīja pirmo vietu, finālā esot pārāks pār vācieti Svenu Marešu. Trešo vietu ieguva krievs Maksims Buga un portugālis Karloss Luzs. A apakšgrupā divas cīņas aizvadīja arī Artēmijs Naumovs, pirmajā cīņā pieveicot Adrianu Nikolae Mergi (Rumānija), bet otrajā piekāpjoties Hannesam Konrādam no Vācijas.

Svara kategorijā līdz 90 kilogramiem triumfēja krievs Murats Gasijevs, otrais palika vācietis Ārons Hildebrands, bet trešie – itālis Valters Fasente un ungārs Gabors Vers.

Vāciešu finālā svara kategorijā līdz 100 kilogramiem Dino Faifers pieveica Karlu-Rihardu Freju. Trešajā vietā palika briti Bens Flečers un Filips Aviti-Alkarazs. Latvietis Vadims Lando savā vienīgajā cīņā piekāpās krievam Haibulam Magomedovam.

Visbeidzot, svara kategorijā pāri 100 kilogramiem vācietis Roberts Cimmermans finālā pieveica krievu Dmitriju Sterhovu. Trešo vietu ieņēma krievs Sergejs Kesajevs un rumānis Daniels Natea.

Izmantotais avots:European Judo Union - Official Website - News,...