18.06.2016. 23:11
Šodiena Eiropas čempionātā Antaljā (Turcija) no Latvijas duetiem vissekmīgākā padevās Kristapam Šmitam un Atvaram Ozoliņam, kuri turnīrā izlikti tikai ar 30. numuru. Atcerēsimies, ka grupu turnīrā viņi uzvarēja tikai pēdējā no trim spēlēm, ielēkdami aizejošā play-off vilciena pēdējā vagonā.

Izslēgšanas spēļu 1. kārtā puiši apspēlēja Ukrainas duetu Ihors Sviridovs/Vladislavs Paļenko (32.) ar 2:0 (21:13, 21:14), bet otrajā tika galā arī ar Mihaila Samoilova un Aleksandra Nasonova pāridarītājiem un uzvarētājiem grupā norvēģiem Martinu Klevfjelu Olimstadu un Jakobu Solgārdu Telli (25.). Abos setos jau ar pirmajām izspēlēm vadībā izvirzījās latvieši un līdz seta beigām pārsvaru tikai uzaudzēja lielāku. 1. setā gan pēc norvēģu paņemtā pārtraukuma 16:10 kļuva par 16:13, taču norvēģu panākumi bija īslaicīgi. Arī 2. setu uzsākuši ar Ozoliņa bloku pret augumā mazāko no norvēģiem, latvieši cīņu novadīja līdz uzvarai – 2:0 (21:16, 21:17).

Ceturtdaļfinālā pretī nāca poļi Macejs Kaševjaks un Mateušs Paškovskis (16.), kuri bija uzvarējuši grupā, kurā otro vietu bija ieņēmuši ukraiņi Sviridovs un Paļenko. Cīņa bija vēl sīvāka nekā pirmajās divās izslēgšanas spēļu kārtās, taču uzvara ar 2:0 (21:19, 21:16) nodrošināja vismaz 4. vietu Eiropas junioru konkurencē. Vai izdosies tikt augstāk, redzēsim rīt, jo pretiniekos pusfinālā pretī trāpījušies krievi Vasilijs Ivanovs un Aleksandrs Kramarenko, kuri ne tikai izlikti ar augsto 4. numuru turnīrā, bet arī zaudējuši tikai divus setus piecās spēlēs, vienu no tiem – ceturtdaļfinālā, kurā viņi ar 2:1 (21:23, 21:17, 15:11) pieveica spāņus Oskaru Himenesu un Havjeru Uertu (15.).

Vismaz ceturtdaļfinālā varēja būt arī ar 9. numuru izsētie Mihails Samoilovs un Aleksandrs Nasonovs. 1. kārtā viņi ar 2:0 (21:19, 21:16) pārspēja lietuviešus Aurimu Mazuru un Andrju Knasu (7.), kuriem zaudēja pagājušā gada Eiropas U-18 čempionāta ceturtdaļfinālā Rīgā, bet 2. kārtas 1. setā iznīcināja ar 2. numuru turnīrā izsētos norvēģus Aleksanderu Sandlii Serumu un Andersu Berntsenu Molu – 21:11. Ar Nasonova bloku arī 2. sets tika uzsākts cerīgi, taču turpinājumā Nasonovam radās problēmas apspēlēt norvēģu bloķētāju, un to nespēja kompensēt pat divi eisi un pretiniekiem krietni apgrūtināta servju uzņemšana, Aleksandram servējot. Ar pāris labām servēm izdevās no 9:13 panākt 13:13, bet tūlīt trīs pēc kārtas zaudētie punkti neļāva setā panākt pat neizšķirtu – 17:21.

3. sets arī sākās nepatīkami – 0:2, taču tad pie tīkla sāka valdīt Nasonovs, un nelīdzēja pat norvēģu ņemtais pārtraukums – jau 8:4 Latvijas dueta labā. Tad gan atmodās arī norvēģu bloķētājs, un viņa bloka pievarēšana līdz pat seta beigām vairs nepadevās ne Nasonovam, ne Samoilovam, pa kuru uz brīdi uzservēja norvēģi. 10:7 pārvērtās neizšķirtā, bet pēc 11:10 punktus guva tikai nākamie pusfinālisti norvēģi. Punktu mačam pielika bloks pretinieku izpildījumā pēc slikti uzņemtas Nasonova serves un viņa paša uzbrukuma – sāpīga neveiksme ar 1:2 (21:11, 17:21, 11:15) un dalīta devītā vieta Antaljā. Savukārt norvēģi rīt pusfinālā tiksies ar šveiciešiem Florianu Brēeru un Īvu Hauseneru, kuri sacensībās izlikti ar 6. numuru, tiem pašiem šveiciešiem, kuri ir 2014. gada pasaules U-17 čempioni un kuri pagājušogad Rīgā ieņēma 3. vietu, grupu turnīrā Samoilovam un Nasonovam zaudējot ar 0:2 (16:21, 13:21).

Visbeidzot par 5. vietu cīnīsies vienīgais Latvijas duets sieviešu turnīrā Tīna Graudiņa ar Anastasiju Kravčenoku. Play-off 1. kārtā viņas ar 2:0 (21:14, 21:7) sagrāva ukrainietes Raisu Rilovu un Annu Zatilkinu, kuras Antaljā bija izsētas ar 15. numuru, bet pēc tam ar 2:0 (21:19, 21:12) salauza arī iepriekšējā gadā Rīgā pusfinālā redzēto čehieti Terezu Kotlasovu, kura šoreiz startē kopā ar Danielu Resovu (12.).

3. izslēgšanas spēļu kārtā jeb ceturtdaļfinālā tāpat kā grupā pretī nāca vēl viena sena paziņa no Eiropas U-18 čempionāta laikiem Rīgā nīderlandiete Nika Dālderopa, kas šoreiz spēlē kopā ar Joju Stubi un Antaljā izlikta ar 4. numuru. Kaut arī latvietēm veicās labāk nekā grupu turnīrā un izdevās vinnēt pirmo setu, ar to bija par maz, lai iekļūtu pusfinālā – 1:2 (21:19, 18:21, 10:15). Rīt gaida vēl divas cīņas, jo šajā turnīrā tiek sadalītas arī vietas no piektās līdz astotajai. Izloze noskaidroja, ka pirmās pretinieces būs krievietes Jeļizaveta Zajoņčkovska, kura pārī ar Mariju Voroņinu pirms gada Rīgā ieņēma 5. vietu, un Darja Rudiha. Otrā mazajā pusfinālā tiksies slovēnietes Tajda Lovsina un Spela Morgana ar mājiniecēm, kuras turnīrā izliktas ar 1. numuru, Mervi Neziru un Jarenu Sencelu.