26.09.2015. 17:17
Sestdien, 26. septembrī, Rīgā turpinājās Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgas pirmā posma spēles. "TTT Rīga" spraigā galotnē uzvarēja titulēto Polijas klubu "Basket Gdynia" ar rezultātu 77:75. Svētdien plkst. 15:00 rīdzinieces Olimpiskajā sporta centrā sacentīsies pret Lietuvas komandu "Kibirkštis Vilnius".

Basket Gdynia: Skerovic, Bibrzycka, Jakubiuk, Kotnis, JohnsonTTT: Eibele, Krastiņa, Aizsila, Mena, Meļņika

Gdiņas basketbolistes atguvās no piektdienas miegainā starta. Jeļena Skeroviča, Agņeška Bibžicka un Perisa Džonsone parādīja daudz labāku sniegumu, pirmajā puslaikā sekmīgi turoties līdzi TTT piedāvātajam ātrajam tempam. Neraugoties uz spēles straujumu, polietes spēja nospēlēt disciplinēti, bet brīvos metienus izpildīja ar augstu precizitāti. Pēc pirmās ceturtdaļas 16:19 Gdiņas labā.

Nākamajā desmitminūtē temps nemazinājās. TTT spēlētājas sekmīgi cīnījas pie pretinieču groza, savācot 10 atlēkušās bumbas uzbrukumā, taču metienu precizitāte palika sliktāka nekā pretiniecēm. Bibžicka un Džonsone pirmajā puslaikā divatā sameta 25 punktus, bet Gdiņas saspēli meistarīgi vadīja Melnkalnes veterāne Skeroviča. Viešņas 20 minūtēs realizēja 5 no 8 tālmetieniem. TTT rindās sešas spēlētājas guva 5-7 punktus, taču puslaiku nācās beigt ar mīnusiem – 39:43.

Atpūta nāca par labu. TTT spēlētājas sekmīgāk spēlēja aizsardzībā, pirmajās četrās minūtēs ielaižot tikai divus punktus. Ievas Krastiņas un Andas Eibeles tālmetieni izlīdzināja rezultātu – 45:45, bet turpinājumā izdevās izvirzīties vadībā. Gdiņas spēli pastiprināja Baltkrievijas valstsvienības uzbrucēja Tatjana Troina, ieviešot pretinieču uzbrukumā jaunu dzīvību. TTT rindās arvien pārliecinošāk spēlēja Ieva Krastiņa un Ieva Kūlīte. Divatā viņas trešajā ceturtdaļā guva vairāk punktu neka pretinieces kopā (12-11), pusstundas beigās panākot septiņu punktu pārsvaru – 61:54.

Izšķirošā ceturtdaļa sākās ar Skerovičas tālmetienu, bet viņas poļu partneres Kotnisa un Jakubjuka spēja Gdiņai atgūt vadību. TTT garās spēlētājas labi nospēlēja groza apakšā, pēc Ievas Kūlītes diviem punktiem ar sodu panākot plus divi – 66:64. Centra spēlētāja saņēma ceturto piezīmi un tika nomainīta, taču arī pretiniecēm klājās grūti. Trīsdesmit piektajā minūtē neveiksmīgi piezemējās Agņeška Bibžicka, būdama spiesta pamest laukumu. TTT spēlētājas vairāk nebija perfektas soda metienos un trīs minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāts no jauna kļuva neizšķirts – 68:68.

Kates Aizsilas izcīnītā bumba uzbrukumā ļāva gūt otrās iespējas punktus, taču pretinieces atbildēja ar ātru tālmetienu – 70:71. Nākamajos divos uzbrukumos lieliska bija Anda Eibele. Saspēles vadītāja iemeta abus brīvmetienus, bet Skerovičas divpunktniekam pretī lika tālmetienu – 75:73. Pēdējās minūtes sākumā TTT izdevās ātrais pretuzbrukums, kuru pēc Krastiņas piespēles noslēdza Kate Aizsila – 77:74. Pretiniecēm neizdevās atbildēt ar precīziem metieniem no spēles un pēdējās sekundēs neprecīzs izrādījās arī Džonsones tālmetiens.