03.07.2012. 11:26
Vimbldonas turnīra vīriešu vienspēļu astotdaļfināla cīņās uzvaras pirmdienas vakarā izcīnīja pašreizējais turnīra čempions serbs Novaks Džokovičs un pasaules trešā rakete šveicietis Rodžers Federers.

Ar pirmo numuru izliktais Džokovičs aizvadītajā mačā ar 6-3, 6-1 un 6-3 samērā pārliecinoši pārspēja savu tautieti Viktoru Troicki.

Jāpiebilst, ka Džokovičs pašlaik piedalās jau 31. «Grand Slam» turnīrā pēc kārtas. Ceturtdaļfinālā Džokovičs spēkosies ar francūzi Rišāru Gaskē, kurš izlikts ar 18. numuru, vai sacensību 31. raketi Florianu Maijeru no Vācijas.

Šo tenisistu savstarpējā cīņā pirmdien pirmajā setā ar 6-3 uzvarēja Maijers, bet otrajā setā pie vācietim labvēlīga rezultāta 2-1 mačs lietus dēļ tika pārtraukts. Cīņa turpināsies šodien.

Tikmēr Federers, kurš karjeras laikā uzvarējis 16 «Grand Slam» turnīros, astotdaļfināla cīņā pirmdien ar 7-6 (7:1), 6-1, 4-6 un 6-3 pieveica Beļģijas tenisistu Ksavjeru Malisu.

Pirmajā setā Federers pie sev labvēlīgā rezultāta 4-3 paņēma medicīnisko pārtraukumu, jo viņam bija muguras savainojums. Pēc nepilnām desmit minūtēm šveicietis atgriezās kortā un, neskatoties uz traumu, nedeva Malisam daudz iespēju pacīnīties par uzvaru.

Seškārtējais Vimbldonas čempionāta uzvarētājs Federers pēdējo reizi turnīrā triumfēja 2009. gadā, bet pēc tam divas reizes pēc kārtas izstājies jau ceturtdaļfinālā. Izcīnot septīto titulu, viņš atkārtos amerikāņa Pīta Samprasa rekordu.

Ceturtdaļfinālā Federers mērosies spēkiem ar krievu Mihailu Južniju, kas astotdaļfinālā ar 6-3, 5-7, 6-4, 6-7 (5:7) un 7-5 pārspēja Denisu Istominu no Uzbekistānas.

Pirmdien turnīra norisi būtiski ietekmēja lietus, līdz ar to izdevās pabeigt tikai trīs no paredzētajiem astoņiem mačiem. Pirmdien nepabeigtās un nemaz nesāktās cīņas tiks izspēlētas šodien.