07.07.2015. 17:03
Pasaules pirmā rakete serbs Novāks Džokovičs otrdien no pirmdienas pārceltajā cīņā uzvarēja Dienvidāfrikas tenisistu Kevinu Andersonu, kvalificējoties ceturtdaļfinālam.

Ceturtās kārtas mačā Džokovičs ar 6-7 (6:8), 6-7 (6:8), 6-1, 6-4, 7-5 pieveica ar 14.numuru izlikto Andersonu.

Šis mačs iesākās jau pirmdien, abiem tenisistiem izspēlējot četrus setus, bet pēc tam duelis tika pārtraukts tumsas dēļ. Šīs spēles sākumā Džokovičs pamanījās zaudēt pirmos divus setus, nonākot soļa attālumā no izkrišanas, taču spēja saņemties un deficītu atspēlēt.

Savukārt jau otrdien izšķirošajā - piektajā - setā tikai Džokovičam izdevās lauzt pretinieka servi, to paveicot 11.geimā un pēc tam nodrošinot sev arī uzvaru.

Tiesa, otrdienas mača sākums aizkavējās lietus dēļ.

Zīmīgi, ka Džokovičs Grand Slam turnīros ceturtdaļfinālu sasniedzis jau 25.reizi pēc kārtas, šajā rādītājā atpaliekot vien no slavenā šveicieša Rodžera Federera, kurš laikā no 2004. līdz 2013.gadam to paveica 36 reizes. Serbs Vimbldonā uzvarējis divas reizes - 2011. un 2014.gadā.

Džokovičs par pusfinālu cīnīsies pret turnīra devīto raketi horvātu Marinu Čiliču, kurš ceturtajā kārtā ar 6-4, 4-6, 6-3, 7-5 pārspēja amerikāni Denisu Kudlu.

Otrdien Vimbldonas turnīrs turpināsies ar dāmu mačiem, sievietēm uzsākot ceturtdaļfināla izspēli.