06.07.2014. 21:00
Par Vimbldonas tenisa turnīra uzvarētāju svētdien otro reizi karjerā kļuva serbs Novāks Džokovičs, kurš ar 6-7 (7:9), 6-4, 7-6 (7:4), 5-7, 6-4 apspēlēja septiņkārtējo šī turnīra uzvarētāju Rodžeru Federeru no Šveices.

Pēc šī panākuma Džokovičs nākamnedēļ atgūs ATP ranga līdera godu, bet Federers neizmantoja iespēju kļūt par visu laiku titulētāko šī turnīra spēlētāju.

Pirmais sets aizritēja bez breika iespējām, bet tā taibreikā sīvā cīņā ar 9:7 uzvarēja Federers. Tomēr otrā seta sākumā Džokovičs beidzot lauza pretinieka servi, kas ļāva izcīnīt uzvaru ar 6-4.

Arī trešais sets noslēdzās taibreikā, kurā serbs jau bija labāks ar 7:4, bet ceturtajā setā Džokovičs pirmoreiz pretinieka servi lauza ceturtajā geimā. Uzreiz pēc tam Federers atspēlējās, tomēr sestajā geimā Džokovičs vēlreiz nobreikoja pretinieku, brīdi vēlāk panākot 5-2. Likās jau, ka neviens vairs Džokoviču neapturēs no triumfa, tomēr pie rezultāta 5-3 viņš nespēja izservēt maču, bet pēc tam desmitajā geimā neizmantoja mačbumbu un Federers panāca izlīdzinājumu 5-5. Tāpat Federers uzvarēja arī nākamos divus geimus, noslēdzot setu savā labā ar 7-5.

Pēc piecu geimu zaudēšanas, piektā seta sākumā beidzot Džokovičs uzvarēja geimu. Kopumā izšķirošā seta ievadā pārliecinošāk darbojās Federers, kurš septītajā geimā tika pie breikbumbas, bet sekojošajā geimā jau trīs breikbumbas ieguva arī serbs. Savukārt desmitajā geimā atkal breika iespējas ieguva Džokovičs, kas reizē bija arī mačbumbas, noslēdzot dramatisko cīņu savā labā.

Pērn Džokovičs šī turnīra finālā piekāpās britam Endijam Marejam, kuru šogad ceturtdaļfinālā uzvarēja bulgārs Grigors Dimitrovs, bet iepriekš viņš šajā turnīrā triumfējis 2011.gadā.

Džokovičs «Grand Slam» turnīra finālā spēlēja 14.reizi karjerā, tiekot pie septītā augstākās raudzes titula.

Savukārt Federers šī turnīra finālā spēlēja devīto reizi karjerā. Līdz šim vienīgo reizi finālā viņš 2008.gadā zaudēja spānim Rafaelam Nadalam, bet pērn šajās sacensībās šveicietis izstājās jau otrajā kārtā. Kopumā 17 «Grand Slam» sacensībās uzvarējušais Federers spēlēja 25.reizi karjerā.

Līdz šim neviens tenisists vēsturē Vimbldonā nav spējis uzvarēt astoņas reizes.

Kā ziņots, latvietis Ernests Gulbis šoreiz zaudēja otrajā kārtā, kas nākamajā nedēļā ATP rangā liks atkrist uz 13.vietu.

Savukārt junioru meiteņu turnīrā par sacensību uzvarētāju kļuva Latvijas sportiste Aļona Ostapenko.