22.10.2014. 15:25
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis šobrīd aizvada Šveicē notiekošo Bāzeles «ATP World Tour 500» sērijas turnīra pirmās kārtas maču, tiekoties ar 17 gadus veco Horvātijas spēlētāju Bornu Čoriču. Pirmajā setā Gulbis piekāpās ar 6:7 (7), bet otrajā rezultāts ir 4:2 Čoriču labā.

• Gulbis saglabā 13. pozīciju pasaules tenisa rangā 2014. g. 20. oktobris
  • Gulbis nespēj iekļūt Kremļa kausa finālā 2014. g. 18. oktobris

Pirmajos divos geimos pie savas serves Gulbis zaudēja tikai vienā izspēlē, kamēr Čoričs uz to atbildēja ar «sausā» uzvarētu ceturto geimu, pēc kura rezultāts bija neizšķirts 2-2. Piektā geima gaitā Gulbis spēja atspēlēt trīs breikbumbas, bet astotajā geimā pats ieguva trīs breika iespējas, no kurām gan nevienu neizmantoja.

Saspringtā geima turpinājumā latvietis ieguva vēl vienu breika iespēju, kuru šoreiz pārvērta gūtā punktā un panāca 5-3 sev par labu. Gulbim tādējādi bija iespēja servēt par uzvaru setā, taču tā netika izmantota, jo vēl vienā saspringtā cīņā Čoričs izcīnīja sev divas breikbumbas, ar otro piegājienu atgūstot iepriekš zaudēto punktu. Geimu vēlāk horvāts panāca neizšķirtu 5-5.

A clean-shaven Gulbis looks even younger than 17 year-old Borna Coric. He's playing like it, too.— Tumaini (@tumcarayol) October 22, 2014

Arī 11.geima ievadā Gulbis ļāva pretiniekam iegūt trīs breikbumbas, kuras gan visas atspēlēja un vēlāk guva panākumu geimā, bet Čoričs pie savas serves uzvarēja visās četrās izspēlēs. Uzvarētājs līdz ar to noskaidrojās taibreikā, kurā Gulbis zaudēja pirmajās trīs izspēlēs pie savas serves, nonākot iedzinējos ar 0:5. Horvāts vēlāk ieguva piecas setbumbas, no kurām izmantoja otro, taibreikā uzvarot ar 7:2.

"It's getting from bad to worse for #Gulbis", says the commentator, as he losses his serve to 17-year-old Coric in 2nd set. #ATPBasel— Ernests Gulbis ᶦᶰᶠ (@egulbisfans) October 22, 2014

Pasaules tenisa ranga kopvērtējumā 26 gadus vecais latvietis šobrīd ieņem 13. vietu, kamēr Čoriču, kurš uz šo turnīru ieguva īpašo ielūgumu jeb «wild card», atrodas 122.pozīcijā.

17 gadus vecais Čoriču ar jūrmalnieku līdz šim nekad nav spēkojušies.

Otrajā kārtā šā pāra spēcīgākais tiksies ar kazahu Andreju Golubevu vai Teimurazu Gabašvili no Krievijas. Paredzams, ka trešajā kārtā gaidāma spēkošanās ar «māla karali» Rafaelu Nadalu.

Latvijas tenisa līderis Bāzeles «ATP World Tour 500» sērijas turnīrā startēja pirms četriem gadiem, kad ar 4:6, 2:6 kapitulēja šā brīža pasaules pirmajai raketei Novākam Džokovičam.

Bāzeles turnīrs uz cietā seguma kortiem norisināsies no 20. līdz 26. oktobrim. Kopējais sacensību balvu fonds sastāda 1 458 610 eiro.

Reklāma: Saņem 1. aizdevumu līdz 250€ uz termiņu līdz pat 45 dienām bez maksas!