23.05.2016. 07:36
Memoriālā kausa izcīņas otrajā spēlē aizvadītajā naktī Mārtiņa Dzierkala pārstāvētais Ruinas-Norandas „Huskies” ar 2:5 piekāpās mājiniekiem Reddīras „Rebels” hokejistiem, bet ECHL Kellija kausa izcīņas finālu sasniedza Ņikitas Jevpalova Allenas "Americans".

Ikgadējais Memoriālais kauss apvieno trīs Ziemeļamerikas spēcīgāko junioru līgu čempionus, lai noskaidrotu pašu labāko komandu. Šogad turnīrā piedalās Kvebekas Junioru hokeja līgas (QMJHL) čempione "Huskies" ar Mārtiņu Dzierkalu ierindā, Rietumu hokeja līgas (WHL) čempione Brendonas "Wheat Kings", Ontario Hokeja līgas (OHL) čempione Londonas "Knights", kā arī mājiniece Reddīras "Rebels", kas šogad WHL tika līdz pusfinālam, kur atzina tieši ""Wheat Kings" pārākumu.

Memoriālā kausa pirmajā spēlē „Huskies” ar 5:3 uzvarēja „Wheat Kings”, bet pagājušajā naktī ar 2:5 kapitulēja „Rebels” komandas priekšā. Dzierkals šajā mačā izcēlās ar diviem metieniem pa vārtiem un divām soda minūtēm, bet maču pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. „Huskies” spēli iesāka lieliski un jau 8. minūtē bija vadībā ar 2:0, tomēr turpinājumā vārtus guva tikai „Rebels” hokejisti. Izšķirošā izrādījās otrā trešdaļa, kurā mājinieki sameta trīs bezatbildes ripas.

V. Komanda S U Z Vārti P
1. Knights (OHL) 1 1 0 6:2 2
2. Rebels (WHL) 2 1 1 7:8 2
3. Huskies (QMJHL) 2 1 1 7:8 2
4. Brandon Wheat Kings (WHL) 1 0 1 3:5 0

Turnīra formāts paredz, ka katra komanda izspēlē vienu maču ar katru un pēc tam notiek play-off - pusfinālā labākā komanda tiekas ar ceturto, bet otrā ar trešo. "Huskies" pēdējo spēli pamatturnīrā aizvadīs naktī uz trešdienu, kad tiksies ar Londonas „Knights”.

Tikmēr ECHL izslēgšanas spēlēs jeb Kellija kausa izcīņā Ņikitas Jevpalova Allenas „Americans” aizvadītajā naktī savā laukumā ar 6:4 pārspēja Fortveinas „Komets”, Rietumu konferences finālsērijā triumfējot ar 4-1 un iekļūstot Kellija kausa finālā. Jevpalovs sērijas pēdējā spēlē atdeva rezultatīvu piespēli, kā arī nopelnīja divas soda minūtes un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Austrumu konferences finālsērijā pēc piecām spēlēm Dienvidkarolīnas „Stingrays” ar 3-2 ir vadībā pret Vīlingas „Nailers” hokejistiem.

Izmantotie resursi:theqmjhl.caechl.com