10.03.2017. 21:11

Gagarina kausa izcīņas pirmajā kārtā Mārtiņš Karsums un Maskavas "Dynamo" aizvadīja četrus pagarinājumus, tomēr piecās cīņās pieveica Pētera Skudras, Ģirta Ankipāna un Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Ņižņijnovgorodas "Torpedo". Maskavieši ar panākumu uzsāka arī konferences pusfinālu, pirms divām dienām ar 3:2 pārspējot zvaigžņoto Sanktpēterburgas SKA, ko vada kādreizējie "Dynamo" treneri - Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

Šovakar abas komandas Sanktpēterburgā aizvadīja otro dueli. Laukuma saimnieki pirmajā trešdaļā ar savu aktivitāti trīs reizes piespieda sāncenšus pārkāpt noteikumus, vairākumā iegūstot divu vārtu pārsvaru. 13. minūtē no vārtu priekšas rezultātu atklāja Jevgeņijs Ketovs, bet pusotru minūti līdz pārtraukumam SKA pārsvaru dubultoja Vadims Šipačovs, kurš ar metienu tālajā augšējā stūrī noslēdza skaistu kombināciju - 2:0.

Otrajā periodā SKA turpināja kontrolēt notikumus laukumā un vēl trīsreiz nonāca vairākumā, taču pieredzējušais Aleksandrs Jerjomenko vārtos darbojās pārliecinoši. Skaitlisko pārsvaru neizmantoja arī viesi, līdz ar to rezultāts uz tablo pirms pēdējām divdesmit minūtēm nemainījās.

Noslēdzošajā trešdaļā abas komandas kopā nopelnīja vēl 16 soda minūtes, sodītam tiekot arī Karsumam, tomēr vienīgie vārti tika gūti vienādos sastāvos. Sešas minūtes un 39 sekundes līdz pamatlaika noslēgumam intrigu atgrieza un rezultāta starpību līdz minimumam samazināja aizsargs Andrejs Kutejkins, kurš somu vārtsargu Miko Koskinenu, izdarot metienu no laukuma centra, pārsteidza nesagatavotu - 1:2.

Cenšoties izglābties, viesi priekšpēdējā minūtē nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču izvairīties no zaudējuma nespēja. Tādējādi Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā komanda pirms atgriešanās Maskavā sērijā panāca izlīdzinājumu (1-1).

Mārtiņš Karsums veidoja "Dynamo" pirmo uzbrucēju trijnieku, laukumā pavadīja 20 minūtes un 17 sekundes (ceturtais ilgākais spēles laiks komandā), tomēr ar rezultativitāti neizcēlās. Latviešu uzbrucējs divreiz meta pa vārtiem, vienreiz pārkāpa noteikumus un veica trīs spēka paņēmienus.

Otrā Rietumu konferences pusfinālā izlīdzinājumu sērijā panāca arī Jaroslavļas "Lokomotiv", kuras treneru korpusā strādā bijušais Latvijas valstsvienības un Rīgas "Dinamo" vārtsargs Sergejs Naumovs, izbraukumā ar 4:3 pārspējot regulārās sezonas uzvarētāju Maskavas CSKA. Uzvaru viesiem 54. minūtē nodrošināja Andreja Loktionova vārtu guvums.

Кутейкин забивает от красной линии! Снова! #СКАДИН pic.twitter.com/4MamCY0Y7h— КХЛ (@khl) March 10, 2017

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439