19.10.2013. 08:04
Šonakt Nacionālajā hokeja līgā (NHL) aizvadītas tikai divas spēles, tiesa, abas izvērtās ļoti saspringtas un noslēdzās ar pēcspēles metienu izpildīšanu. Anaheimas "Ducks" bija pārāka pār Fīniksas "Coyotes" (3:2), bet Vinipegas "Jets" sagādāja "Blues" otro zaudējumu sezonā (4:3).

Vēl mača 53. minūtē Sentluisas „Blues” atradās samērā drošā divu vārtu vadībā pār savu Centrālās divīzijas konkurenti Vinipegas „Jets”, turklāt divus vārtus bija guvis NHL šobrīd otrs rezultatīvākais spēlētājs Aleksandrs Stīns (11 punkti septiņās spēlēs). „Jets” gan ar Evandera Keina un Tobiasa Enstrēma vārtu guvumu palīdzību spēja pēdējās minūtes panākt neizšķirtu (3:3).

Vakar „Blues” pēcspēles metienos bija pārspējusi pašreizējo čempioni „Blackhawks”, taču šonakt Vinipegas vienība šajā spēles elementā bija sekmīgāka. Septītajā metienu kārtā izšķirošo bullīti vārtos raidīja somu veterāns Olli Jokinens, sagādājot „Blues” otro zaudējumu sezonā. „Jets” treneris Klods Noels šonakt bija veicis krasas izmaiņa aizsargu pāros, kā arī nekautrējās mača vidū uz laiku rezervē nosēdināt Keinu, kurš bija nopelnījis divus noraidījumus.

Otrajā spēles periodā Vinipegas līdzjutēji ar bažām bija spiesti vērot debitanta Džeikoba Truba nepatīkamo savainojumu. 19 gadus vecais „Jets” aizsargs centās izpildīt spēka paņēmienu, taču tā vietā paklupa un ar seju ietriecās bortā. Truba ir otrais spēlētājs, kurš pēdējās nedēļas laikā no „Blues” spēles tiek nogādāts slimnīcā. Pirms pāris dienām līdzīga nepieciešamība bija arī „Sharks” Denam Boilam, par kura savainošanu piecu spēļu diskvalifikāciju saņēmis Maksims Lapjērs.

Nakts otrajā mačā tikās Klusā okeāna divīzijas klubi „Ducks” un „Coyotes”. Tēmu Selannes vārtu guvums septītajā minūtē atklāja rezultātu, taču trešā perioda vidū „Ducks” attapās iedzinējos 1:2. Iniciatīva pēc 50. minūtes nosvērās Anaheimas kluba pusē, kurš uzbruka daudz vairāk, tiesa, par neizšķirtu tam bija jāpateicas vairāk veiksmei nekā prasmei. Nika Bonino mestā ripa ar augstu trajektoriju pārlidoja pāri vairākiem spēlētājiem un vārtsargam Maikam Smitam, kurš varēja tikai brīnīties, kā īsti ripa atrada ceļu viņa vārtos.

Pamatlaika pēdējās sekundēs „Ducks” bija arī lieliska iespēja izraut uzvaru, taču to neizdevās izmantot tāpat kā visas iespējas papildlaikā. Pēcspēles metienos ar ļoti skaistiem un, galvenais, precīziem bullīšiem apmainījās Bonino un Maiks Ribeiro, taču pēdējais vārds piederēja Jakobam Silfverbergam, kura metiens ļāva uzvarēt „Ducks” ar 3:2.

Anaheimas "Ducks" šosezon zaudējusi tikai vienā spēlē, bet uzvarējusi jau sešos mačos pēc kārtas.

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey League