05.07.2014. 00:56
Pasaules kausa finālturnīrā pusfinālā iekļuvusi Brazīlijas izlase, kura ar 2:1 pieveica Kolumbiju. Abus vārtus brazīliešiem guva aizsardzības līnijas spēlētāji - Tjagu Silva un Davids Luizs. Pusfinālā Brazīlijai būs jāspēkojas ar Vācijas izlasi.

Pirms spēlesBrazīlijas sākumsastāvā bija divas izmaiņas - diskvalificētā Luiza Gustavu vietā devās Paulinju, savukārt Dani Alvešu aizvietoja Maikons. Savukārt kolumbiešiem uzbrucēja Džeksona Martinesa vietā tika sūtīts nedaudz zemāk spēlējošais Viktors Ivarbo, taču ierindā bija turnīra rezultatīvākais spēlētājs Hamess Rodrigess. Astotdaļfinālā Brazīlija bija tikai pēcspēles sitienu sērijā apspēlējusi Čīli, kamēr Kolumbija daudz drošāk bija pieveikusi Urugvaju.

Silva ātri iesit, taču kaislības nerimstasSpēle iesākās samērā mierīgi, taču vētra nebija jāgaida ilgi - septītajā minūtē pēc stūra sitiena bumba veiksmīgi nonāca pie Tjagu Silvas, kurš atklāja rezultātu un noņēma no Brazīlijas pleciem lielu daļu šī svarīgā mača spriedzes. Tiesa, jau pāris minūtes vēlāk Oskara nepārliecinošā spēle savu vārtu tuvumā teju atveda Kolumbijas vārtu guvumu, kuru novērsa Silva.

Brazīlija vairāk kontrolēja bumbu, un 20. minūtē Neimārs labā pozīcijā izvirzīja Fredu, taču glāba kolumbiešu vārtsargs Ospina. Nākamo desmit minūšu laikā Brazīlija dominēja, taču dažbrīd centās izkombinēt par daudz un līdz vārtiem netika, lai arī uzbrukuma smailē dažbrīd bija atrodams arī centra aizsargs Davids Luizs.

Neiztrūka arī bez asumiem un plašām diskusijām, viena no tām noritēja īpaši dedzīgos toņos, taču brazīlieši nolēma izmantot šo jūkli un ātri ievadīt bumbu spēlē, kas gan nenoveda pie bīstama uzbrukuma. Puslaika beigās aktivizējās arī kolumbieši, taču Žuliu Sēzars tik un tā palika relatīvi netraucēts.

Luizs iesit perfekti, Rodrigess parūpējas par intriguOtrajā puslaikā brazīlieši pamazām atdeva iniciatīvu, taču joprojām bīstams bija Neimārs. Bumba gan šķērsoja Brazīlijas vārtu līniju, kad pēc haosa soda laukumā to vārtu tīklā raidīja aizsargs Mario Jepess, taču tiesnesis nosvilpa aizmuguri. Uzreiz pēc tam dīvainu dzelteno kartīti saņēma Rodrigess, taču īsto nelaimi Kolumbijai sagādāja Luizs - ar teju perfektu soda sitienu viņš iecēla bumbu tālajā devītniekā, panākot 2:0.

Dzelteno kartīti un nākamās spēles izlaišanu nopelnīja Silva, taču Kolumbija, lai arī pēc ielaistajiem vārtiem nedaudz saduga, atrada spēkus atjaunot intrigu - lieliska kombinācija vienu pret vārtsargu izveda uz maiņu nākušo Karlosu Baku, un Sēzars viņu nogāza. Tiesnesis gan to neuzskatīja par pēdējās cerības glābiņu, un piešķīra tikai brīdinājumu, taču pendeli realizēja Hamess Rodrigess.

Skolari uz 1:2 reaģēja, nomainot uzbrucēju Halku pret pussargu Ramiresu, taču drīz traumas dēļ nācās nomainīt arī Neimāru. Emocijas kļuva arvien sakāpinātākas un kolumbieši nepacietīgāki, un iespējams tieši tas bija iemesls, kādēļ labas vārtu gūšanas iespējas viņi atlikušajā laikā nespēja izkārtot un piedzīvoja zaudējumu.

Statistika Bra Kol
Bumbas kontrole 52% 48%
Sitieni (rāmī) 12(6) 11 (5)
Aizmugures 0 3
Stūra sitieni 4 6
Pārkāpumi 31 23

Vārti: Silva 7` Luizs 69` - Rodrigess 80` (11m)Brīdinājumi: Silva 64` Jepess 72` Rodrigess 67`Brazīlija:Sēzars, Silva, Maikons, Marselu, Luizs, Oskars, Paulinju (Ernaness 86`), Fernandiju, Halks (Ramiress 83`), Freds, Neimārs (Enrike 88`)Kolumbija: Ospina, Sapata, Armero, Jepess, Zuniga, Kvadrado (Kintero 80`), Rodrigess, Gvarins, Sančess, Ivarbo, Gutjeress (Baka 70`)Galvenais tiesnesis: Karloss Karbaljo (Spānija)

Datums Spēle Laiks (LV)/Rez
04.07. Francija - Vācija 0:1
04.07. Brazīlija - Kolumbija 2:1
05.07. Argentīna - Beļģija 19:00
05.07. Nīderlande - Kostarika 23:00

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430