03.07.2013. 11:05
Čehijā notiekošajā pasaules junioru čempionāta orientēšanās sportā garajā distancē augstāko rezultātu no Latvijas uzrādīja Dāvis Dišlers - 16.vieta. Labus rezultātus uzrādīja arī Rūdolfs Zērnis (26.vieta) un Daniels Kārkliņš (32.vieta).

Pirmā čempionāta disciplīna bija garā distance, kurā sportistiem vecumā līdz 20 gadiem bija jāsacenšas 9.9km un 7.1km garās distancēs, attiecīgi, vīriešu un sieviešu grupās. Lielie kalni un uzvarošie ceļu varianti, kas bieži vien aizveda sportistus tālu no taisnākā ceļa starp kontrolpunktiem, nodrošināja grūtu distanci gan fiziskajā, gan orientēšanās tehnikas ziņā.

Vīriešu junioru grupā par Pasaules Junioru čempionu kļuva Polijas pārstāvis Pjotrs Parfianovičs, kurš distanci veica pa 1:09:21. Dāvis Dišlers čempionam zaudēja 5:55 un ierindojās 16.vietā. Ņemot vērā to, ka distancē tika pieļautas pāris kļūdas, ir cerības uz vēl labākiem rezultātiem čempionāta turpinājumā. Dišlers savu rezultātu komentēja šādi: “Distanci uzsāku labi, bet stipri kļūdījos varianta izvēlē uz 9.kontrolpunktu un aptuveni pusotras minūtes kļūda uz sekojošo kontrolpunktu. Šādā konkurencē tādas kļūdas nepiedod. Rezultāts starp labākajiem desmit tur arī palika. Bet esmu arī diezgan apmierināts ar 16. vietu.”

Arī Rūdolfs Zērnis un Daniels Kārkliņš uzrādīja labus rezultātus, ierindojoties, attiecīgi, 26. un 32.vietā. Citi Latvijas izlases pārstāvji ierindojās zemāk rezultātu tabulā - Jānis Sārs 65.vietā, Mikus Puriņš 87.vietā un Alvis Reinsons 114.vietā.

Starp juniorēm labāko rezultātu uzrādīja Sandra Grosberga, kura gan šajā distancē sastapās ar vairākām grūtībām. “Es nezinu, tie bija nervi vai vienkārši neīstā vieta un laiks. Nevarēju uzskriet nevienā kalnā (arī pa ceļu skrienot), vēderā dūra 2/3 no distances, pēc kļūdas uz 1. kontrolpunktu pārsvarā ņēmu tikai drošus variantus, kas beigās izrādījās milzīgi S veida līkumi pa ceļiem, dažus punktus vienkārši nemācēju paņemt.” Šāds sniegums deva vien 68.vietu, 17:14 aiz uzvarētājas Lisas Risbijas no Zviedrijas. Marta Jansone ierindojās 107. un Rūta Plakane - 129.vietā.

Čempionāts turpinās ar vidējās distances kvalifikāciju un finālu 2. un 3.jūlijā.

Informāciju sagatavoja:Jānis Tamužs, LOF preses dienests