09.12.2015. 08:46
Nacionālās hokeja līgas komanda Pitsburgas "Penguins" savā mājaslapā paziņojusi, ka kanādiešu uzbrucējs Paskāls Dipuī 36 gadu vecumā nolēmis priekšlaicīgi pārtraukt savu karjeru.

Pagājušajā sezonā Dipuī plaušās tika atklāts asins trombs, un šā mēneša sākumā spēlē pret Sanhosē "Sharks" viņš sajuta sāpes krūtīs. Lai lieki neriskētu ar veselību, Dipuī pieņēmis lēmumu kārt slidas uz nagliņas: "Par to runājām jau kopš Sanhosē spēles. Lēmums tika pieņemts 100% ģimenes dēļ. Ja tas ietekmētu tikai mani vai ja es būtu izvēlējies savtīgu pieeju, es droši vien vēl spēlētu."

Dipuī NHL karjerā pārstāvējis tādas komandas kā Minesotas "Wild", Ņujorkas "Rangers", Atlantas "Trashers" un Pitsburgas "Penguins", kuru pārstāvēja kopš 2008. gada februāra. Regulārajā sezonā Dipuī aizvadījis 871 spēli un sakrājis 409 (190+219) punktus, bet Stenlija kausa izcīņā viņš karjeras laikā piedalījies 97 mačos un ticis pie 44 (19+25) punktiem. Šosezon viņa rēķinā bija 18 spēles un četri (2+2) punkti.

Jau 23. spēli pēc kārtas pie rezultativitātes punkta tika Čikāgas "Blackhawks" uzbrucējs Patriks Keins, kurš 59. minūtē ar metienu tukšos vārtos palīdzēja pielikt punktu uzvarai pret Nešvilas "Predators" (4:1). Keins pie punktiem ticis visās spēlēs kopš 17. oktobra un šajā laika posmā sakrājis jau 37 (14+23) punktus.

Piekto uzvaru pēc kārtas svinēja Rietumu konferences vicelīdere Losandželosas "Kings", kas atspēlēja divu vārtu deficītu, pusotru minūti līdz pamatlaika beigām panāca neizšķirtu 2:2 un pagarinājumā izrāva panākumu pret Kolumbusas "Blue Jackets" (3:2). Par spēles pirmo zvaigzni atzina Kolumbusas vārtsargu Sergeju Bobrovski, kurš atvairīja 33 no 34 metieniem un piecarpus minūtes līdz pamatlaika beigām savainojuma dēļ pameta ledu.

Tikmēr pēc spēles ritējuma negaidīti smagu uzvaru svinēja līgas līdere Dalasas "Stars", kas savā laukumā tikai 19 sekundes līdz pamatlaika beigām izrāva panākumu pret Austrumu konferences pastarīti Karolīnas "Hurricanes". Jau pirmajā trešdaļā Dalasa guva četrus vārtus (4:0), otro trešdaļu noslēdza ar rezultātu 5:1, bet spēles 54. minūtē tablo vēstīja par neizšķirtu 5:5. Par mača varoni kļuva Patriks Šārps, kurš uzvaru izrāva vairākumā (6:5).