09.11.2016. 20:37

Ventspils: Dīns, Kempbels, Janičenoks, Ziediņš, ZaķisVarēze: Ejenga, Kampani, Kavaljero, Meinors, Kangurs

Spēli veiksmīgāk uzsāka ventspilnieki, pēc Janičenoka tālmetiena izvirzoties vadībā ar 7:2. Ar tālmetienu nedaudz vēlāk atbildēja igaunis Kristjans Kangurs, izlīdzinot rezultātu. Tomēr vadību Ventspilija atkal atguva Ronalds Zaķis, kuram pirmajā ceturtdaļā seši gūti punkti.

Aizsardzībā lielākās galvassāpes sagādāja Melvins Džonsons, kurš pamanījās gūt astoņus no savas komandas 19 punktiem. Punktu pirmajam spēles ceturksnim ar precīzu trīspunktnieku pielika Kuksiks, kurš pagājušajā sezonā pārstāvēja tieši Varēzes komandu. Pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāts 27:19 mājnieku labā.

Otrajā ceturtdaļā Ventspils komanda turpināja ar lielu precizitāti uzbrukt grozam no tālmetiena līnijas. Lieliska otrā ceturtdaļa Villijam Dīnam, kurš realizēja vairākus tālmetienus un caurgājienus. Tāpat ļoti labi spēlē iesaistījās Žeļonis un Kempbels, pēc kura soda metieniem Ventspils panāca desmit punktu pārsvaru. Ceturtdaļas beigās Dīns un Kempbels savas komandas kontam pievienoja vēl pa trim punktiem katrs, pēc puslaika rezultātu padarot 55:38 savas komandas labā.

Trešo ceturtdaļu savukārt veiksmīgāk uzsāka Itālijas komanda, kuras rindās sešus punktus pēc kārtas guva Ejenga. Pretiniekus gan apklusināja Kuksiks ar tālmetienu, kuram piebalsoja arī Šķēle. Uzreiz gan jāpiezīmē, ka mājnieki trīnīšus meta precīzāk nekā soda metienus - 58% no tālienes, kamēr 50% no ''labdarības līnijas''.

Vairāku minūšu kļūdu apmaiņu pārtrauca Žeļonis ar metienu no groza apakšas. Ventspilnieki trešajā ceturtdaļā gan iemeta divreiz mazāk punktu nekā abās iepriekšējās, taču labi spēlēja arī aizsardzībā, pirms izšķirošajām desmit minūtēm saglabājot visai komfortablu 14 punktu pārsvaru - 68:54.

Pēdējo ceturtdaļu ar lielisku saspēli atklāja Šķēle un Žeļonis, punktus gūstot lietuvietim. Precīzs bija arī Artis Ate no trīspunktnieka līnijas. Ceturtdaļas vidū Janičenoks atjaunoja 20 punktu starpību uz tablo - 78:58. Izcilu spēli uzbrukumā aizvadīja Dīns, trāpot ceturto tālmetienu četros mēģinājumos.

Ļoti radošus uzbrukumus partneriem veidoja Aigars Šķēle, tiekot pie labām iespējām arī pats. Tieši Aigars arī kļuva par rezultatīvāko vīru ventspilnieku komandas sastāvā, savukārt Ronalda Zaķa kontā double-double - 13 punkti un 12 atlēkušās bumbas. Spēle noslēdzās ar rezultātu 91:66, Ventspils komandai izcīnot otro uzvaru četrās apakšgrupas spēlēs.

Ventspils: Šķēle 18 (8ab, 5rp), Dīns 16 (3p 4/4), Janičenoks 13, Zaķis 13 (12ab), Žeļonis 9, Kuksiks 8, Kempbels 7, Ate 3, Ziediņš 2 (8ab, 5rp), Mbodžs 2, Lomažs; Leimanis.Varēze: Ejenga 17, Avramovičs 11, Džonsons 10, Kangurs 8, Kampani 6, Pellē 5, Meinors 4, Kavaljero 3, Ferero 2; Kanavesi, Buljēri.