24.12.2012. 14:55

Ziemassvētku dāvanu saviem līdzjutējiem pirmdien neizdevās sagādāt Rīgas Dinamo hokejistiem, kuri KHL regulārā čempionāta mačā ar 1:3 savā laukumā atzina Hantimansijskas Jugra pārākumu. Vārtus rīdziniekiem guvis Aleksandrs Žirū, bet pretiniekiem izcēlušies Igors Skorohodovs, Konstantīns Glazačevs un Antons Buts. Viesu vārtos Edgars Masaļskis atvairīja 24 no 25 rīdzinieku metieniem, viņš arī tika atzīts par mača labāko spēlētāju Jugra rindās. Šī bija pēdējā Dinamo mājas spēle 2012.gadā.

Rīgas Dinamo jau mača pirmajā minūtē ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču komanda darbojās diezgan neizteiksmīgi un vārtus gūt nespēja. Tomēr, uzreiz jau pēc noraidītā spēlētāja došanās laukumā Aleksandrs Žirū ar precīzu metienu pārspēja Masaļski un izvirzīja mājiniekus vadībā. Spēles devītajā minūtē rīdzinieki ieguva vēl vienu iespēju spēlēt vairākumā, jo noteikumus pret Robertu Bukartu pārkāpa Mareks Trončinskis, bet jau pēc minūtes uz noraidīto soliņa devās arī Džeimijs Džonsons, atstājot Rīgas komandu četratā pret četriem viesu komandas spēlētājiem.

Jau pēc abu noraidīto spēlētāju došanās laukumā rezultātu izlīdzināja Hantimansijskas vienības spēlētājs Skorohodovs. Pirmās trešdaļas 16.minūtē vēlreiz noteikumus pret Bukartu pārkāpa viesu komandas hokejists, bet vairākumā Pols Šekura reizi trāpīja pa Masaļska sargāto vārtu stabu. Pusminūti līdz vairākuma beigām mazākumā līdz Mīkaela Telkvista sargātajiem vārtiem izlauzās Antons Buts, taču mājinieku vārtsargs nospēlēja precīzi. Spēles pirmā nogriežņa pēdējā minūtē laba iespēja izvirzīt mājiniekus vadībā bija Krišjānim Rēdliham, taču ripu tvēra Masaļskis.

Otro trešdaļu abas vienības uzsāka piesardzīgi, vairāk domājot par savu vārtu drošību. Trešdaļas septītajā minūtē laba iespēja izvirzīt vadībā Dinamo bija Džonsonam, taču viņš tika apturēts pretinieku aizsardzības zonas vidusdaļā. Dažas sekundes vēlāk viesu komandu vadībā izvirzīja Glazačevs. Pēc neapmierinoša snieguma otrā spēles nogriežņa vidusdaļā malā tika nosēdināts Miks Indrašis, bet pirmo maiņu veidoja Džonsons, Aleksandrs Ņiživijs un Elvijs Biezais.

Trešdaļas 13.minūtē Rīgas komandas hokejistiem bija iespēja spēlēt vairākumā, bet to neizdevās realizēt un mājiniekiem tika veltīti svilpieni no skatītāju puses, kas Rīgas publikai ir ļoti neraksturīgi. Četras minūtes līdz trešdaļas beigām ļoti labu nomaiņu aizvadīja Šekuras maiņa, vairākkārt bīstami apdraudot vārtus. Tūlīt pēc tam vēl vienu skaitlisko vairākumu ieguva Dinamo, taču rezultātu komandai mainīt neizdevās un trešdaļa noslēdzās ar minimālu viesu komandas pārsvaru.

Informācija tiek papildināta..

Pēc 37 spēlēm Rīgas kluba rēķinā ir 36 punkti, kas pagaidām dod 13.vietu Rietumu konferencē. Tikmēr Jugra ar 48 punktiem 36 mačos saglabā 9.pozīciju Austrumos.

2012.gadu Dinamo noslēgs ar divām spēlēm izbraukumā - 27.decembrī komanda viesosies Čerepovecā pie Severstaļ, bet 29.decembrī Čehovā spēlēs pret Vitjaz. Savukārt 3.janvārī Minskā jauno gadu uzsāksim ar spēli pret vietējo Dinamo.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 24.decembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Hantimansijskas Jugra 1:3 (1:1; 0:1; 0:1)

Vārti: 2:54 Žirū (Šehura, Daugaviņš) 1:0; 11:38 Skorohodovs (Sitņikovs, Grebeškovs) 1:1; 26:50 Glazačevs (Trončinskis, Ribakovs) 1:2; 59:27 Buts (Safronovs, Demagins, t.v.) 1:3;

Vārtsargi: Mikaels Telkvists - Edgars Masaļskis

Metieni: 25-19

Soda minūtes: 2-10