20.02.2015. 22:41
Lai gan Rīgas „Dinamo” komanda šovakar Zagrebā pārliecinoši apspēlēja vietējo „Medveščak” vienību (3:1), sapnis par izslēgšanas spēlēm ir gaisis. Rīdzinieku rindās vārtus šovakar guva Kaspars Saulietis, Linuss Videls un Milans Jurčina. Visi trīs izcēlās jau spēles pirmajā trešdaļā.

Pāris minūtes līdz mača sākumam kļuva skaidrs, ka Rīgas „Dinamo” sezona beigsies jau pēc regulārā čempionāta, un Gagarina kausa izcīņā komanda nepiedalīsies. Rietumu konferences astotās vietas īpašniece "Sochi" savā laukumā trešajā trešdaļā atspēlēja trīs ripu deficītu (4:4) un brīdī, kad Zagrebā notika centra iemetiens uzsāka pagarinājumu pret Čerepovecas "Severstal". Lai arī mačs tobrīd vēl nebija galā, jau pēc pamatlaika beigām kļuvis skaidrs, ka Rīgas "Dinamo" zaudējusi jebkādas matemātiskas izredzes uz iekļūšanu labāko astotniekā.

Mačam Zagrebā, tāpat kā vēl diviem atlikušajiem regulārajā čempionātā, nu bija vairs tikai sportiska intriga. „Medveščak” treneri spēlei bija pieteikuši vien 16 laukuma spēlētājus (10 uzbrucējus un sešus aizsargus) un divus vārtsargus, kas nozīmēja, ka mājinieki aizvadīs maču vien trijos pilnos pieciniekos.

Arta Ābola padotie maču iesāka aktīvi, un jau spēles septītajā minūtē rezultāta tablo vēstīja 2:0. Vispirms sestajā minūtē rezultātu atklāja ceturtās maiņas uzbrucējs Kaspars Saulietis, bet jau pēc brīža savu vārdu teica arī mūsu pirmais uzbrucēju trijnieks. Līnuss Videls, pa laukuma vidu izrāvās pret vārtsargu, panākot arī 2:0. Otro vārtu guvumā pie rezultatīvas piespēles tika arī rīdzinieku vārtu vīrs Džefs Delorjē. „Dinamo” spēlētāji arī trešdaļas turpinājumā turpināja būt krietni ātrāka un precīzāki. Ilgi nebija jāgaida arī uz trešo vārtu guvumu, par kuru parūpējās savainojumu izārstējušais Milans Jurčina. Spēcīgs metiens uz rīdzinieki panāca jau trīs vārtu pārsvaru. Pēc trešo vārtu zaudējuma laukuma saimnieki nedaudz aktivizējās, spējot apdraudēt arī Delorjē vārtu drošību, taču līdz pirmās spēles daļas beigām rezultāts vairs nemainījās.

Otrajā trešdaļā spēle izlīdzinājās un vairāk uzbruka mājinieki, kuru vārtu drošība, sākot ar otro spēles nogriezni, bija uzticēta Kelvinam Hīteram (spēli sāka Māte Tomļenovičs). Rīdziniekiem tikmēr vairāk nācās domāt par savu vārtu drošību, nekā par pretinieku iekarošanu. Trešdaļas vidū „Medveščak” pārsvars pieauga, taču „Dinamo” pāris reižu no vārtu zaudējuma glāba Delorjē. Trešdaļas pašās beigās, kad šķita, ka briesmas jau garām un mājiniekiem viesu vārtus iekarot neizdosies arī pēc nopietnās ofensīvas, zviedru uzbrucējs Edvīns Hedberjs labi darbojās vārtu priekšā, liekot Delorjē kapitulēt – 1:3.

Trešajā spēles daļā rīdzinieki turpināja būt aktīvi, taču viesi centās neatpalikt, taču vārti vairs netika gūti. Visai nebaudāmā spēlē, cīņā, kurā nevienai no komandām neko vairs nevajadzēja, rīdzinieki svinēja panākumu ar – 3:1.

Priekšpēdējos sezonas maču Rīgas „Dinamo” aizvadīs jau svētdien, kad Minskā tiksies ar vietējo „Dinamo” komandu, bet vēl pēc divām dienām samēros spēkus ar Mitišču „Atlant”.

Rīgas "Dinamo" sastāvs: Džefs Delorjē (Jakubs Sedlāčeks); Krišjānis Rēdlihs - Oskars Cibuļskis, Čejs Genovejs – Milans Jurčins, Kristaps Sotnieks - Aleksandrs Jerofejevs, Ralfs Grīnbergs; Broks Troters – Līnuss Videls - Miķelis Rēdlihs, Lauris Dārziņš – Kails Vilsons - Miks Indrašis, Rodrigo Ābols - Andris Džeriņš - Gints Meija, Kaspars Saulietis - Māris Bičevskis - Gunārs Skvorcovs, Roberts Bukarts.

Vārti: 5:59 Saulietis 0:1, 6:51 Videls (Troters, Delorjē) 0:2, 11:52 Jurčina (Genovejs, Indrašis) 0:3, 37:41 Hedberjs (Tomass, Peletjē) 1:3Soda minūtes: 4:0Vārtsargi: Mate Tomļenovičs (no 20:01 Kelvins Hīters) - Džefs Delorjē