03.12.2012. 15:00
Rīgas «Dinamo» komanda šobrīd Čeļabinskā aizvada Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta izbraukuma spēli pret vietējo «Traktor» vienību. Rezultāts trešajā trešdaļā ir 2:1 Čeļabinskas kluba labā. Maču tiešraidē translē kanālā «Viasat Sport Baltic».

Spēles pirmajās minūtēs bīstamākus uzbrukumus veidoja «Dinamo» komanda, tomēr turpinājumā cīņas ritējumu mainīja trīs Latvijas komandas noraidījumi, kas tika nopelnīti sešu minūšu laikā. Turklāt otrajā no šīm reizēm rīdziniekiem nācās aptuveni minūti cīnīties trijatā pret pieciem.

Šī lielā mazākuma sākumā Andrim Džeriņam gandrīz izdevās aizskriet vienam pret «Traktor» vārtiem, tomēr viņu noķēra aizsargs, bet jau pāris sekundes vēlāk otrā laukuma galā mājinieki atklāja rezultātu, kad precīzs bija Kosticins.

Trešdaļas izskaņā pirmo iespēju cīnīties vairākumā ieguva arī rīdzinieki, bet pēc pirmajām 20 minūtēm Latvijas klubs joprojām atradās zaudētājos ar 0:1.

Tā kā septiņas sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām noraidījumu pretinieku zonā nopelnīja Aleksandrs Žirū, otro trešdaļu komandas sāka četratā, bet drīz vien Rīgas «Dinamo» atkal palika mazākumā.

Kopumā otrā trešdaļa sākās mierīgā cīņā, bet turpinājumā arvien aktīvāk sāka uzbrukt «Traktor» hokejisti, kas trešdaļas vidū pārvērtās pat par ļoti lielu mājinieku pārsvaru, un rīdzinieki vien aizstāvējās.

Ja pirmajā trešdaļā Rīgas «Dinamo» bija pārsvars metienu attiecībā ar 10:7, otrās trešdaļas pirmajās 13 minūtēs rīdzinieki zaudēja ar 2:12. Arī trešdaļas beigās viesi iniciatīvu tā arī nespēja pārņemt, bet visus «Traktor» komandas mēģinājumus apturēja Rīgas «Dinamo» vārtsargs Mīkaels Telkvists, kas arī otrajai cīņas trešdaļai lika noslēgties ar rezultātu 0:1.

Vārtu guvēji: 1:0 Andrejs Kosticins (Kontiola, Belovs) (13:48, vair.), 1:1 Mārtiņš Porejs (Galviņš) (42:30, vair.), 2:1 Konstantīns Panovs (Gļinkins, Popovs) (45:29).

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists (Māris Jučers).

Aizsargi: Mārtiņš Porejs, Arvīds Reķis, Guntis Galviņš, Kristaps Sotnieks, Rodrigo Laviņš un Metjū Karls.

Uzbrucēji: Mārtiņš Karsums, Džeimijs Džonsons, Roberts Bukarts, Aleksandrs Žirū, Pols Šehura, Gunārs Skvorcovs, Kaspars Daugaviņš, Andris Džeriņš, Aleksandrs Ņiživijs, Māris Bičevskis, Gints Meija, Elvijs Biezais.

Turnīra tabulas Austrumu konferences kopvērtējumā «Traktor» ar 30 mačos izcīnītiem 60 punktiem šobrīd ieņem trešo pozīciju, kamēr Rīgas «Dinamo» nopelnītie 29 punkti tikpat spēlēs dod pēdējo, 14. vietu Rietumu zonā.

Kopā ar komandu ir arī K. Rēdlihs

Uz Čeļabinsku «Dinamo» komanda devās ar pieredzējušo aizsargu Krišjāni Rēdlihu un jauno vārtsargu Rihardu Cimermani ierindā. Savukārt četros izbraukuma mačos nevarēs palīdzēt aizsargs Oskars Cibuļskis, kam ir ceļgala savainojums.

Tūre turpināsies trešdien Magņitogorskā

Trešdien «Dinamo» izbraukumu turpinās Magņitogorskā pret vietējo «Metallurg» ar Jevgeņiju Malkinu priekšgalā, 7. decembrī Jekaterinburgā pret sava bijušā vārtsarga Krisa Holta pārstāvēto «Avtomobilist» un 9. decembrī ar trešo savstarpējo maču pret principiālajiem pretiniekiem Minskas «Dinamo».