05.01.2014. 17:29
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" otrajā šī gada spēlē svētdien izrāva uzvaru pagarinājumā, ar 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0) pieveicot Ņižņekamskas "Ņeftehimik" vienību.Pamatlaikā vienīgos vārtus Latvijas komandas...

Pamatlaikā vienīgos vārtus Latvijas komandas labā guva Marcels Hosa, kurš iemeta izšķirošo ripu arī pagarinājumā, izraujot rīdziniekiem uzvaru.

Pēc vienas spēles izlaišanas Rīgas Dinamo vārtos atkal stājās zviedrs Mīkaels Telkvists.

Mača sākumā krietni labāk izskatījās Ņižņekamskas kluba hokejisti, kuri krietni vairāk apdraudēja pretinieku vārtus, taču Telkvistu viņiem pārspēt neizdevās. Rīdziniekiem bīstams uzbrukums izdevās vien pirmā perioda viducī, kad Miks Indrašis pēc Džeimija Džonsona piespēles izrāvās pret Ņeftehimik vārtsargu, taču latvietim neizdevās atklāt dueļa rezultātu.

Trešdaļas izskaņā Marcels Hosa par pretinieka turēšanu nopelnīja noraidījumu, un pirmo reizi abas vienības šajā cīņā spēlēja nevienādos sastāvos. Vairākumā mājinieki spēlēja ļoti sekmīgi, kontrolējot cīņas gaitu Rīgas Dinamo aizsardzības zonā, taču gana sekmīgi spēlēja Telkvists, kā arī Ņeftehimik mēģinājumi gūt vārtus nebija diez ko sekmīgi.

Pēc iznākšanas no sodīto soliņa Hosam bija iespēja izrauties vienam pret vārtsargu, taču slovākam stipri pietrūka ātruma. Brīdi vēlāk laba iespēja bija Robertam Bukartam, taču viņa raidījumu ar kājsargu atvairīja Ņeftehimik vārtsargs Mets Daltons.

Jau otrā perioda pirmajās minūtēs rīdzinieki pamanījās zaudēt vārtus, kad Telkvistu pārspēja Maksims Truņovs, kurš guva vārtus no vārtu priekšas, veiksmīgi izmantojot partnera piespēli no aizvārtes.

Turpinājumā starp abām komandām veidojās asa spēle, kur asumos iesaistījās Džonsons un Bukarts, kurš kopā ar pretinieku komandas spēlētāju otrās trešdaļas vidū nopelnīja abpusēju noraidījumu. Mirkli vēlāk Ņeftehimik palika jau trijatā, un Hosam bija lieliska iespēja izlīdzināt rezultātu, taču Rīgas Dinamo hokejistam neīstajā brīdī lūza nūja, un vairākums palika neizmantots.

Tomēr Hosa savu iespēju sagaidīja un guva vārtus, jo izmantoja rīdzinieku kapteiņa Sanda Ozoliņa piespēli uz vārtu priekšu, raidot ripu Daltona sargātajos vārtos.

Perioda izskaņā Arvīds Reķis nopelnīja 5+20 minūšu sodu par sitienu pretiniekam celī, līdz ar to mačs viņam bija beidzies, bet mazākumā no vārtu zaudējuma Rīgas Dinamo glāba Telkvists.

Ņeftehimik spēlētājiem neizdevās izmantot ilgo vairākumu, jo rīdzinieki teicami aizsargājās, turklāt pāris situācijās teicami darbojās Telkvists. Perioda sākumā laba iespēja izvirzīt viesus vadībā bija Kailam Vilsonam, taču viņa reids uz Ņižņekamskas vārtiem beidzās ar metienu garām vārtiem.

Pēc tam vēl vienu noraidījumu līdz cīņas beigām saņēma Georgijs Pujacs, kurš rupji nospēlēja pret Georgiju Belousovu. Pēc Pujaca noraidījuma Rīgas "Dinamo" sastāvā šai spēlei palika tikai četri aizsargi. Tomēr arī šo vairākumu Ņeftehimik neizdevās izmantot, turklāt nesanāca par bīstami apdraudēt Latvijas komandas vārtus.

Pamatlaika izskaņā rīdzinieki spēlēja aktīvi un centās apdraudēt mājinieku vārtus, bet Ņeftehimik nopelnīja noraidījumu. Līdz ar to Rīgas Dinamo papildlaiku varēja uzsākt vairākumā.

Jau pašā pagarinājuma sākumā rīdziniekiem izdevās izmantot viena vīra pārsvaru, jo uzvaras vārtus guva Hosa, kurš pēc teicamas Ozoliņa piespēles trieca ripu vārtu augšējā stūrī.

Abu komandu pirmajā šīs sezonas tikšanās reizē 11.oktobrī Rīgā mājinieki tika pie uzvaras ar rezultātu 2:1.

No izbraukumā līdz atbraukušajiem spēlētājiem šodien mačam nebija pieteikti Māris Jučers, Rodrigo Laviņš, Jēkabs Rēdlihs, Māris Bičevskis, Juris Upītis un Gunārs Skvorcovs.

Pēdējās divās spēlēs pirms decembra pārtraukuma rīdzinieki izcīnīja divas uzvaras, bet kopš tā laika ciestas trīs neveiksmes, iegūstot divus punktus. Tā pērnā gada beigās Rīgas Dinamo ar 1:2 (bullīšos) zaudēja Prāgas Lev un ar 1:3 piekāpās Bratislavas Slovan, bet piektdien ar 3:4 (pagarinājumā) piekāpās Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajam Ufas klubam Salavat Julajev.

Izbraukuma sērijas turpinājumā rīdzinieki otrdien un ceturtdien tiksies arī ar Magņitogorskas Metallurg un Čeļabinskas Traktor komandām, bet kopumā janvārī tiks aizvadīts 12 spēļu maratons pirms Soču ziemas olimpiskajām spēlēm.

Ar 72 punktiem 40 spēlēs Latvijas klubs atrodas Rietumu konferences kopvērtējuma tabulas ceturtajā vietā, par punktu apsteidzot Maskavas CSKA komandu, kas aizvadījusi par divām cīņām vairāk, bet vēl par punktu vairāk ir 42 spēles aizvadījušajai aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētajai Doņeckas Donbass vienībai.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas Dinamo.

Rīgas Dinamo komandai kā minimālais mērķis izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.