15.01.2014. 19:30

• Rīgas «Dinamo» arī otrreiz zaudē «Admiral» 2014. g. 13. janvāris

Vārtu guvēji: 1:0 Jevgēņijs Lapenkovs (Valuskijs, Maklīns) (5:26), 1:1 Gunārs Skvorcovs (Begovs, 9:41), 2:1 Rustams Ahmetovs (Žafjarovs, 15:20), 2:2 Gunārs Skvorcovs (Ozoliņš, Bičevskis) (25:58), 3:2 Marsels Haščāks (Indrašis, Šekura) (36:25, vair.).

Laukuma saimnieki spēli sāka ļoti aktīvi, bieži ielaužoties viesu komandas aizsardzības zonā un lūkojot apdraudēt vārtus. Aktivitāte gan bija spiesta apsīkt dēļ divu minūšu noraidījuma par skaitliskā sastāva pārkāpumu, un šo vairākumu «Metallurg» izdevās realizēt, kad sestajā minūtē Mīkaela Telkvista atsisto ripu vārtos pārvirzīja Lapenkovs.

Lai arī turpinājumā viesi pie «Dinamo» vārtiem izveidoja vēl vairākas bīstamas epizodes, mājiniekiem pēc četrām minūtēm izdevās panākt neizšķirtu, kad pēc Rustama Begova metiena kritienā ripu vārtos raidīja Skvorcovs.

Cīņas turpinājumā labāko iespēju mājinieku rindās neizmantoja Mārtiņš Bičevskis, kura raidītā ripa atsitās pret Ņikitas Ložkina sargāto vārtu stabu, tomēr iniciatīva turpināja piederēt viesiem. «Metallurg» hokejisti laukumā cīnījās ļoti pašaizliedzīgi, un pēc vienas no šādām epizodēm atgriezās vadībā, Telkvistu apspēlējot Ahmetovam.

Viesiem drīz pēc tam padevās vēl viens bīstams uzbrukums, bet pašās trešdaļas beigās noraidīts tika Pols Šekura. Mazākumā gan «Dinamo» darbojās ļoti sekmīgi un savus vārtus nosargāja.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs spēlei ar Novokuzņeckas «Metallurg»

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists (Jakubs Sedlāčeks);

Aizsargi: Sandis Ozoliņš (C) - Krišjānis Rēdlihs, Mets Robinsons - Georgijs Pujacs, Rodrigo Laviņš - Kristaps Sotnieks;

Uzbrucēji: Marsels Hosa - Kails Vilsons - Juris Upītis, Marsels Hasčāks - Pols Šekura - Miks Indrašis, Roberts Bukarts - Džeimijs Džonsons - Vitālijs Pavlovs, Māris Bičevskis - Rustams Begovs - Gunārs Skvorcovs.

Iepriekšējā mačā ar Vladivostokas «Admiral» kājas muskuļa savainojumā iedzīvojās pieredzējušais aizsargs Arvīds Reķis. Viņš laukumā nevarēs doties aptuveni nedēļu. Tāpat «Dinamo» nevar palīdzēt traumētie Gints Meija un Oskars Cibuļskis.

Pirms cīņas ar «Dinamo» Krievijas klubs šķīrās no četriem saviem hokejistiem, jo vairs nelolo cerības uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Uz citiem klubiem devās aizsargi Jegors Martinovs un Zahars Arzamascevs, kā arī uzbrucēji Ņikita Viglazovs un Vladislavs Kartajevs.

Abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē 3. novembrī Novokuzņeckā uzvaru ar rezultātu 2:0 guva viesi no Rīgas.

Turnīra tabulas Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas «Dinamo» ar 43 mačos izcīnītiem 75 punktiem šobrīd ieņem 5. vietu, bet Novokuzņeckas «Metallurg» ar 44 spēlēs iekrātiem 36 punktiem ir vājākā komanda Austrumu konferencē un visā līgā.

Arī nākamās divas spēlēs «Dinamo» aizvadīs savā laukumā. Piektdien paredzēts mačs pret Novosibirskas «Sibirj», bet svētdien ar Habarovskas «Amur» vienību.