07.11.2014. 17:18
Regulārā čempionāta ietvaros otro reizi vārtus nespēja gūt Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo", kas ceturto zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja izbraukumā pret Novosibirskas "Sibir" - 0:3. Divus metrus garā somu vārtsarga Miko Koskinena pārspēšanai ar 25 metieniem bija par maz.

Kontinentālajā hokeja līgā neviena komanda pirmajā trešdaļā nav guvusi mazāk vārtu nekā Rīgas "Dinamo" - deviņus aizvadītajos 25 mačos. Lai gan rīdzinieki pēc pirmā iemetiena kontrolēja notikumus laukumā, Novosibirskas "Sibir" pirmo deviņu minūšu laikā neļaujot izdarīt nevienu metienu pa Jakuba Sedlāčeka sargātajiem vārtiem, pārsvaru pārvērst taustāmā labumā neizdevās, turklāt nemaz nebija patiešām labu iespēju.

Abas komandas aktivizējās otrajās 20 minūtēs, Rīgas "Dinamo" rindās iniciatīvu uzņemoties Robertam Bukartam, kurš vairākas reizes nonāca uzbrukuma smailē, taču allaž meta virsū laukuma saimnieku divus metrus garajam somu vārtsargam Miko Koskinenam. Tomēr labākas iespējas radīja Novosibirskas "Sibir", 24. minūtē Sergejam Šumakovam no labā iemetiena apļa trāpot pa vārtu tālo stabu, bet desmit minūtes vēlāk Dmitrijam Moņam panākot 1:0.

Viņš izmantoja Rīgas "Dinamo" kļūdu uz zilās līnijas, Sedlāčeku pārspējot ar metienu tuvajā stūrī, turklāt ripa rīdzinieku vārtu līniju šķērsoja pagalam lēni. Ar 21 spēlē nopelnītajiem 13 punktiem uzbrucējs ir rezultatīvākais Novosibirskas "Sibir" spēlētājs, jo zviedrs Andreass Turesons vienību pameta, Dmitrijs Kugriševs devies palīgā Krievijas izlasei, bet rezultatīvākais aizsargs Patriks Herslijs pārstāv Zviedrijas valstsvienību.

Divas minūtes un 18 sekundes vēlāk laukuma saimnieku pārsvaru dubultoja soms Junass Enlunds, pēc kura metiena un rikošeta no Rīgas "Dinamo" septītā aizsarga Aleksandra Jerofejeva nūjas ripa vēlreiz atrada ceļu Sedlāčeka cietokšņa tuvajā stūrī - 2:0. Tiesa, tūdaļ iespēja bija Laurim Dārziņam, bet rīdzinieku pirmā virknējuma metienu efektīgi un efektīvi apturēja Koskinens, ripu tverot cimdā.

Dzīvības pazīmes Rīgas "Dinamo" sāka izrādīt desmit minūtes pirms pamatlaika noslēguma, kad skaitliskajā vairākumā iniciatīvu uzņēmās Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks, Māris Bičevskis, Miks Indrašis un Gints Meija, metot gan no distances, gan izdarot bīstamas piespēles vārtu priekšā, tomēr lielākās problēmas sagādāja trāpīšana vārtu rāmī.

Divas ar pusi minūtes pirms noslēguma punktu rīdzinieku cerībām pielika Oļegs Gubins, kurš pēc metiena no distances un Sedlāčeka nenoturētās atlēkušās ripas ar rikošeta palīdzību panāca 3:0. Tādējādi Rīgas "Dinamo" otro reizi šajā sezonā nespēja atslēgt sāncenšu cietoksni un piedzīvoja ceturto neveiksmi pēc kārtas, kamēr Koskinena sausā sērija sasniegusi 146:19 minūšu atzīmi.

Sešu izbraukuma spēļu sēriju Rīgas "Dinamo" noslēgs pēc divām dienām pret Novokuzņeckas "Metallurg", bet nākamās nedēļas nogalē mājās tiksies ar Minskas "Dinamo" un Maskavas "Dynamo".

Jakubs Sedlāčeks (Edgars Masaļskis); Krišjānis Rēdlihs - Oskars Cibuļskis, Čejs Genovejs - Milans Jurčina, Kristaps Sotnieks - Georgijs Pujacs, Aleksandrs Jerofejevs; Lauris Dārziņš - Andris Džeriņš - Miķelis Rēdlihs, Marcels Hosa - Linuss Videls - Roberts Bukarts, Gints Meija - Māris Bičevskis - Miks Indrašis, Kaspars Saulietis - Juris Upītis - Deivids Sarkanis.

Vārti: 33:13 Moņa (Bobrovs) 1:0, 35:31 Enlunds (Mamaševs, Vorošilo) 2:0, 57:31 Gubins (Ožiganovs) 3:0Soda minūtes: 8:18Metieni: 23:25Vārtsargi: Miko Koskinens - Jakubs Sedlāčeks

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa