15.03.2014. 19:25
Kontinentālās hokeja līgas pirmās kārtas izslēgšanas spēlēs uzvaru ar 2:1 noturējusi Rīgas „Dinamo”, kura pieveica Doņeckas „Donbass” un panāca neizšķirtu (3:3) sērijā. Vārtus guva Lauris Dārziņš un Andris Džeriņš, bet lielisks vārtos bija Jakubs Sedlāčeks, atvairot vairāk nekā 40 pretinieku metienus.

, nra.lv, Sports

Pēc sērijas pirmajām piecām spēlē „Dinamo” un „Donbass” duelī rezultāts bija 3:2 Ukrainas komandas labā, kas nozīmēja, ka šodien Rīgas hokejistiem atkāpšanās ceļu nebija. „Dinamo” vārtos atkal tika sūtīts Jakubs Sedlāčeks, kurš pamatvārtsarga vietu sērijas vidū pārņēma no Mikaela Telkvista.

Lai arī mača likme bija ļoti augsta, komandas sāka ar ļoti aktīvu un skatāmu hokeju, kura rezultātā „Dinamo” 7. minūtē ieguva vairākumu. Lai arī labā metiena pozīcijā nokļuva aizsargs Mets Robinsons, rezultātu atklāt neizdevās ne vairākuma, ne perioda turpinājumā, lai arī iespēju dinamiešiem netrūka. Tiesa, perioda izskaņā ripa gandrīz ielidoja Sedlāčeka vārtos, taču vārtu momentu par „gandrīz” padarīja vārtu stabiņš.

Otrā periodā sākumā „Dinamo” pēc neizmantota vairākuma nespēja aizvārtē noturēt Maksimu Jakuceņu, kurš atklāja rezultātu (1:0). „Dinamo” bija tuvu arī ļoti nepatīkamajam otro vārtu zaudējumam, taču Sedlāčeks nedaudz reabilitējas par iepriekš ielaisto ripu un novērsa gan Tēmu Laines, gan Jakuceņa mēģinājumus gūt vārtus.

Un tad sekoja „Dinamo” prettrieciens – vispirms Lauris Dārziņš guva savus sērijas ceturtos vārtus, panākot neizšķirtu, bet četras minūtes vēlāk Andris Džeriņš ne bez veiksmes palīdzības izvirzīja „Dinamo” vadībā. Džeriņš centās izdarīt piespēli, taču rikošets ievadīja ripu vārtos, un Džeriņa sūdzības par neizdevušos piespēli manāmas nebija.

Trešajā periodā arvien aktīvāk uzbruka „Donbass” un arvien lielākām grūtībām Sedlāčekam un „Dinamo” aizsargiem nācās cīnīties par savu vārtu drošību. „Dinamo” nekādi nepalīdzēja arī pāris tiesnešu lēmumi, kurus „Arēnā Rīga” sanākušie līdzjutēji apšaubīja visiem spēkiem un pilnā skaļumā. Pamatlaika izskaņā 2+2 noraidījumu saņēma šīs sērijas „Dinamo” varonis Gints Meija, kurš netīšām ar nūju trāpīja pretiniekam pa seju.

Lielais mazākums tika izturēts, un „Dinamo” atkal talkā nāca vārtu stabs. Viesu treneris Andrejs Nazarovs vēl nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču „Dinamo” aizsardzībā nocīnījās lieliski, noslēdzot maču ar uzvaru 2:1. Sedlāčeks šajā mačā atvairīja 42 pretinieku metienus, kamēr "Dinamo" izdarīja vien 12.

KHL izslēgšanas spēles, 15. marts

Rīgas Dinamo- Doņeckas Donbass 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Vārti: 25:05 Jakuceņa (Fedotenko) 0:1, 29:57 Dārziņš (Bukarts, Šehura) 1:1, 33:59 Džeriņš (K. Rēdlihs) 2:1

Soda minūtes: 12:10