20.10.2013. 21:32
Ar zaudējumu Notingemas "Panthers" dalību IIHF Kontinentālā kausa izcīņā noslēdzis Latvijas pārstāvis "Dinamo/Juniors". Vienīgos vārtus mūsu komandas labā gūstot Edgaram Siksnam, Latvijas komanda atzina laukuma saimnieku pārākumu ar 1:3.

Jau spēles starts parādīja, ka gaidāmā cīņa ar Notingemas "Panthers" rīdziniekiem nebūs no vieglajām. Angļi sāka ar noraidījumiem otrajā un sestajā minūtē, tomēr otrā mazākuma laikā paši pamanījās atklāt rezultātu, Metam Frensisam pārspējot Māri Jučeru.

Turpinājumā Jučers vairākas reizes glāba komandu no vārtu zaudējuma, tikmēr laukuma spēlētāji iesaistījās asumos, vēl vairāk uzkurinot emocijas izšķirošajā spēlē. Tas acīmredzami nāca par labu mājiniekiem, kuri 17.minūtē otro reizi pārspēja Jučeru – pēc Krisa Kapraro metiena ripa atleca pie Deivida Klārka, kurš bija nekļūdīgs.

Tomēr pirmo periodu rīdzinieki negrasījās tik vienkārši atdot un izcīnīja iespēju spēlēt piecatā pret trijiem, ko arī izmantoja – 16 sekundes līdz pirmajam pārtraukumam Edgars Siksna samazināja rezultāta starpību (1:2).

Spēles turpinājumu raksturoja daudzi noraidījumi un abu komandu vārtsargu sekmīga iesaistīšanās mačā, bet trešā perioda astotajā minūtē Lī Solterss pēc labas Frensisa piespēles panāca jau 3:1. Lai gan trešās trešdaļas pēdējās minūtēs "Dinamo/Juniora" hokejisti ieguva tiesības spēlēt vairākumā, pašu noraidījums šo iespēju sabojāja, un rīdziniekiem neizdevās izglābties no zaudējuma (1:3).

Māris Jučers tika galā ar 28 pretinieku metieniem (no 31), bet viņa kolēģis panteru vārtos Kreigs Kovaļskis atvairīja 35 no 36 rīdzinieku mēģinājumiem. Par labāko hokejistu "Dinamo/Juniors" rindās šodien tika atzīts Māris Bičevskis.

Šī spēle noteica to B apakšgrupas komandu, kura iekļūs Kontinentālā kausa izcīņas trešajā kārtā. Notingemas "Panthers" cīņu par Kontinentālo kausu turpinās Itālijā, kur par vienīgo ceļazīmi uz finālturnīru spēkosies ar Itālijas "Asiago", Krievijas "Toros" (kuru pārstāv Latvijas uzbrucēji Kaspars Saulietis un Artūrs Mickevičs) un Kazahstānas "Ertis".