08.09.2014. 20:32
Pirmo zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) jaunās sezonas čempionātā pirmdien piedzīvoja Rīgas «Dinamo» komanda, kas savā laukumā «Arēnā Rīga» ar rezultātu 2:5 piekāpās Jāņa Sprukta pārstāvētajai Jaroslavļas vienībai «Lokomotiv». Vārtus mājiniekiem guva Juris Upītis un Roberts Bukarts.

• Ābols: Sezonas pirmās trešdaļas būs smagnējas 2014. g. 6. septembris
  • Nosaukti KHL pirmās nedēļas labākie spēlētāji šodien
  • Znaroks negatavojas atgriezties «Dinamo» galvenā trenera amatā šodien

Ceturtajā minūtē aizsargs Oskars Cibuļskis nopelnīja 2 minūšu noraidījumu, bet viena spēlētāja priekšrocību «Lokomotv» hokejisti neprata izmantot. Bīstami vienā no «Dinamo» uzbrukumiem šo divu minūšu laikā pa pretinieku vārtiem meta Latvijas komandas kapteinis Georgijs Pujacs, taču viņa mestā ripa mērķi nesasniedza.

Arī otro skaitlisko vairākumu Jaroslavļas hokejisti nerealizēja. Brīdi vēlāk (9') piecatā pret četriem spēlēja mājinieki. Lai arī tika izdarīti vairāki metieni pa sāncenšu sargātajiem vārtiem, rezultātu «Dinamo» hokejistiem atklāt neizdevās.

Pirmo 20 minūšu turpinājumā īpaši bīstamas epizodes neviena no komandām neizveidoja, trešdaļai noslēdzoties bez gūtiem vārtiem.

Otrās trešdaļas pirmajā minūtē labā metiena pozīcijā nokļuva Cibuļskis, kura spēcīgi raidīto ripu atsita viesu kanādiešu vārtsargs Kērtiss Senfords.

25. minūtē lielisku pretuzbrukumu noorganizēja Cibuļskis ar Juri Upīti, kurš pēc sava partnera piespēles no visai asa leņķa trieca ripu «Lokomotiv» vārtu augšējā stūrī, atklājot mača rezultātu.

Pēc nepilnām trīs minūtēm Rīgas komanda dubultoja savu pārsvaru (2:0), kad vairākumā Senfordu pārspēja Roberts Bukarts. Šajā momentā ne visai veiksmīgi spēlēja «Lokomotiv» vienības vārtsargs.

Nedaudz vēlāk «Dinamo» hokejisti (Miķelis Rēdlihs, Milans Jurčina) īsā laikā divreiz pārkāpa noteikumus, nokļūstot situācijā trijatā pret pieciem. «Lokomotiv» savas izdevības izmantoja. Rezultātu līdz minimumam samazināja kanādietis ar Baltkrievijas pasi Džefs Plets, bet līdzsvaru panāca zviedru uzbrucējs Martins Tērnbergs, kurš sekmīgi spēlēja vārtu tuvumā.

Perioda otrajā pusē arī «Dinamo» vienība vairāk par minūti ieguva tiesības spēlēt piecatā pret trijiem. Ļoti laba izdevība atgūt vadību bija slovāku uzbrucējam Marselam Hosam, kura mestā ripa no tuvas distances trāpīja pa vārtu pārliktni.

179 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām veiksmīgi Edgara Masaļska vārtu priekšā spēlēja Plets, kurš, pielabojot sava partnera metienu, guva savus otros vārtus mačā un izvirzīja «Lokomotiv» vadībā ar rezultātu 3:2.

Pirmajās piecās trešās trešdaļas minūtēs viesiem bija trīs labas izdevības gūt ceturtos vārtus, bet allaž veiksmīgi vārtos spēlēja Masaļskis, neļaujot pretiniekam iegūt divu ripu pārsvaru.

Tomēr 48. minūtē «Lokomotiv» pārsvars vainagojās gūtiem vārtiem. Ar metienu no nūjas neērtās puses Masaļski pārspēja Tērnbergs, kas guva savus otros vārtus mačā. «Dinamo» vārtsargam bija nosegts redzes lauks un viņš neredzēja metiena izdarīšanas brīdi.

Trīs minūtes vēlāk Jaroslavļas kluba spēlētāji panāca jau trīs vārtu vadību, kad Danils Apaļkovs, mainot ripas lidojuma virzienu, izvirzīja savu komandu priekšā ar rezultātu 5:2.

Atlikušajā laikā rīdzinieki visiem spēkiem devās uzbrukumā, lai atgūtu intrigu mačā un saglabātu izredzes pacīnīties par punktiem, bet trešo reizi uzlauzt Senforda vārtus «Dinamo» hokejistiem neizdevās.

Rīgas «Dinamo» - Jaroslavļas «Lokomotiv» 2:5 (0:0, 2:3, 0:2)

Vārtu guvēji: 1:0 Juris Upītis (Cibuļskis) (24:30), 2:0 Roberts Bukarts (Pujacs, Ščastļivijs) (27:06, vair.), 1:2 Džefs Plets (Novotnijs, Holess) (28:22, vair.), 2:2 Martins Tērnbergs (Novotnijs, Plets) (30:00, vair.), 3:2 Džefs Plets (Kapustins, Gorohovs) (37:01), 4:2 Martins Tērnbergs (Kapustins) (47:05), 5:2 Danils Apaļkovs (Gorohovs) (50:15).

Metieni: 19 - 23

Soda minūtes: 10 - 12

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs spēlē pret «Lokomotiv»

Vārtsargi: #31 Edgars Masaļskis, (#36 Jakubs Sedlāčeks);

Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs - #44 Oskars Cibuļskis, #5 Čejs Genovejs - #68 Milans Jurčina, #27 Georgijs Pujacs - #11 Kristaps Sotnieks;

Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #70 Miks Indrašis - #19 Miķelis Rēdlihs, #81 Marsels Hosa - #55 Linuss Videls - #87 Gints Meija, #71 Roberts Bukarts - #24 Pjotrs Ščastļivijs - #13 Gunārs Skvorcovs, #95 Juris Upītis - #25 Andris Džeriņš - #47 Mārtiņš Cipulis.

Ar divās spēlēs izcīnītiem trīs punktiem «Dinamo» Rietumu konferences turnīra tabulā šobrīd ieņem 8. vietu, bet «Lokomotiv» trīs mačos nopelnītie trīs punkti ļauj ieņemt 6. pozīciju.

Arta Ābola vadītā komanda KHL regulāro sezonu sāka sestdien, kad «Arēnā Rīga» ar 4:2 pieveica principiālo pretinieku Minskas «Dinamo» no Baltkrievijas. Tikmēr «Lokomotiv» līdz šim aizvadītajās divās spēlēs piedzīvojusi divus zaudējumus.

Abas komandas savā starpā tikās sagatavošanās ciklā sezonai. «Latvijas Dzelzceļa kausa» izcīņā uzvaru ar 1:0 pēcspēles metienu sērijā svinēja Rīgas «Dinamo» komanda.

Nākamo spēli «Dinamo» vienība aizvadīs trešdien, kad «Arēnā Rīga» tiksies ar jaundibināto HK «Soči». Pēc tam četri mači tiks izspēlēti izbraukumā.

Reklāma: Atrodi sev atbilstošo vakanci starp 8 000 darba piedāvājumiem nozaru speciālistiem!

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161