21.12.2016. 10:09

Deviņu dienu pauzi, kas bija saistīta ar starptautisko pārtraukumu un valstsvienību pārbaudes spēlēm, Rīgas "Dinamo" hokejisti pavadīja, cītīgi trenējoties, tomēr atgriešanās apritē kļuva par vilšanos. Duelī ar Novosibirskas "Sibir", kas pirms diviem gadiem cīnījās Austrumu konferences finālā, bet pašlaik atrodas ārpus izslēgšanas spēļu zonas, rīdzinieki 50 minūtes bija bezspēcīgi.

Laukuma saimnieki vadībā izvirzījās pirmās trešdaļas ievadā, vairākas reizes pārbaudīja vārtu konstrukcijas izturību, 24. minūtē dubultoja pārsvaru un kontrolēja notikumus uz ledus. Novosibirskas "Sibir" pozīcijas izdevās apdraudēt tikai tad, kad mājinieki iesēdās aizsardzībā un cerēja noturēt pārsvaru. 9:28 minūtes līdz pamatlaika beigām viņus sodīja Roberts Lipsbergs, kurš trāpīja tuvajā devītniekā.

Pirmajos desmit mačos palicis bez vārtu guvumiem, Lipsbergs izcēlies divās spēlēs pēc kārtas. Taču viņš nebija vienīgais Rīgas "Dinamo" spēlētājs, kurš atstāja pozitīvu iespaidu. Pirmo reizi karjerā vairāk par dažām sekundēm laukumā pavadīja 20 gadus vecais aizsargs Uvis Balinskis, kurš, komandai atrodoties iedzinējos, nebaidījās iet uz priekšu pat pret četriem pretiniekiem un izspiest skaitlisko vairākumu.

"Pats jutos labi. Uztraukuma nebija, tāpēc varēju spēlēt pārliecinoši un mierīgi. Pret mani pārkāpa noteikumus. Vienkārši gāju zonā, nesasteidzu notikumus un pieturēju ripu. Tikai žēl, ka mums neizdevās realizēt vairākumu," sacīja 7:26 minūtes laukumā pavadījušais Balinskis, kurš izdarīja vienu spēka paņēmienu un bloķēja vienu metienu.

Ja Novosibirskas "Sibir" bija starp Austrumu konferences līderēm iepriekšējos gados, bet šosezon nerāda pārliecinošāko sniegumu, tad Omskas "Avangard", ar kuru šodien jātiekas pulksten 15:00, ieņem otro vietu austrumos un izcīnījusi piecas uzvaras pēc kārtas – 2:1 pagarinājumā pret Helsinku "Jokerit", 3:2 pēcspēles metienos pret Novokuzņeckas "Metallurg", 3:1 pret Novosibirskas "Sibir", 5:3 pret Bratislavas "Slovan" un 4:1 pret Zagrebas "Medveščak".

Klusi piecas decembra spēles aizvadījuši abi Omskas "Avangard" rezultatīvākie spēlētāji, kuri katrs sakrājuši 21 punktu – Aleksandrs Perežogins (13+8) izcēlies ar vārtiem un piespēli, bet Maksima Pestuško (9+12) kontā tikai viena piespēle. Panākumu pret Somijas komandu pirms divām dienām nodrošināja Mihaila Juņkova trešais vārtu guvums sezonā. Piecas sekundes līdz pagarinājuma beigām viņš pretuzbrukumā izvēlējās mest pats un trāpīja tuvajā stūrī virs vārtsarga pleca.

Savukārt decembra pirmajā spēlē uzvaras vārtus guva amerikānis Deivids Būts, kurš Omskas "Avangard" rindas papildināja tikai novembra izskaņā un sešos mačos savācis piecus punktus. Pagājušo sezonu 32 gadus vecais uzbrucējs aizvadīja Vladivostokas "Admiral", bet laika posmā no 2006. līdz 2015. gadam cīnījās Nacionālajā hokeja līgā.

Par vārtu drošību otro gadu pēc kārtas gādā čehs Dominiks Furhs, kurš ārpus dzimtenes pārstāvējis tikai Omskas "Avangard" krāsas. 38 mačos viņš izcīnījis 22 uzvaras, atvairot 93,2% sāncenšu metienu, kas dod 15. vietu līgā, un vidēji ielaižot 1,84 vārtus, ar ko ir gana desmitajai pozīcijai. Toties 2016. gada pasaules čempionātā Furhs bija labākais abos rādītājos – 96,0% un 0,94.

Austrumu izbraukumu Rīgas "Dinamo" noslēgs piektdienas pusdienlaikā, kad tiksies ar Novokuzņeckas "Metallurg", bet pēdējie mači šajā gadā tiks aizvadīti Somijā, 26. un 27. decembrī tiekoties ar Helsinku "Jokerit".

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks, Jānis Kalniņš un Antons Naumovs.Aizsargi: Guntis Galviņš, Oskars Cibuļskis, Krišjānis Rēdlihs, Aleksandrs Jerofejevs, Ralfs Freibergs, Jēkabs Rēdlihs un Uvis Balinskis.Uzbrucēji: Tims Sestito, Miks Indrašis, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Gints Meija, Pjotrs Ščastļivijs, Koltons Gilīss, Kaspars Saulietis, Gunārs Skvorcovs, Vitālijs Pavlovs, Māris Bičevskis, Nikolajs Jeļisejevs, Edgars Kulda, Roberts Lipsbergs, Filips Toluzakovs un Georgs Golovkovs.Aizsargs Georgijs Pujacs izbraukumu izlaiž kājas savainojuma dēļ.

Ferrum, cīņas sporta klubs Drabeši, "Ievugravas", Drabešu p., Amatas n., LV-4101