21.11.2012. 19:08

Kārtējo neveiksmi KHL regulārajā čempionātā trešdien Kazaņā piedzīvoja Rīgas Dinamo hokejisti, šoreiz ar 2:6 kapitulējot vietējo Ak Bars priekšā. Vārtus rīdziniekiem guva aizsargi Jēkabs Rēdlihs un Kristaps Sotnieks, bet Ak Bars komandā izcēlās Iļja Ņikuļins, Niko Kapanens, Dmitrijs Obuhovs, Jarko Immonens, Daniss Zaripovs un Jevgēņijs Medvedevs. Dinamo izbraukumu turpinās piektdien Ņižņekamskā.

Jau 47.sekundē pēc lieliska Jēkaba Rēdliha metiena no zilās līnijas ripa ielidoja vārtos - 1:0, aizsargam pirmie vārti sezonā! Šoreiz dinamieši paši izvirzās vadībā jau pirmajā minūtē, gluži kā pirms nedēļas Rīgā to paveica Ak Bars. Vēl pēc divām minūtēm Dinamo tiek pirmais vairākums, to gan šoreiz realizēt neizdevās. Turpmākajās minūtēs ripu biežāk kontrolēja mājinieki, taču neko īpaši bīstami pie Telkvista vārtiem neizveidoja. Perioda vidū divminūšu sodu par skaitliskā sastāva pārkāpumu izpelnījās Latvijas klubs - mazākumu izdevās izturēt sekmīgi, bet uzreiz pēc atgriešanās pilnā sastāvā bīstams moments padevās Šehuram. Nepagāja ilgs laiks, kad vēlreiz vairākumu ieguva Dinamo vīri, tomēr šoreiz mazākumā vārtus guva Ak Bars. Iļja Ņikuļins aizbēga no rīdzinieku aizsargiem un 1:1. Trešo vairākumu viesiem pēc brītiņa uzdāvināja Dmitrijs Korņejevs, tiesa, arī šīs divas minūtes noslēdzās bez Dinamo vārtu guvuma. Kā sarunājuši, Ak Bars paspēja pārkāpt noteikumus arī ceturto reizi, šoreiz grēkāzis bija Niko Kapanens. Šajā vairākumā laba iespēja bija vadošajai maiņai, taču Karsums nespēja pielabot vārtos Indraša mesto ripu. Diemžēl periodu neizdevās noslēgt kaut neizšķirti, jo pēdējā minūtē rupji kļūdījāmies - Zaripova un Morozova izveidoto momentu Telkvists atvairīja, bet uzreiz pēc tam no vārtu priekšas precīzs bija Kapanens. Rezultāts 1:2 pēc spēlētām 20 minūtēm.

Otrā perioda sākumā noraidījumu izpelnījās Māris Bičevskis, dodot iespēju kazaņiešiem vairākumā palielināt rezultāta starpību. Šoreiz gan mazākums nospēlēja rīdzinieku labā - komandas pirmos vārtus mazākumā šajā sezonā guva aizsargs Kristaps Sotnieks, panākot 2:2! tiesa, atlikušajā vairākuma laikā Dmitrijs Obuhovs trešo reizi pārspēja Telkvistu, atjaunojot vadību laukuma saimniekiem. Piedevām uzreiz pēc tam mazākumā Dinamo atstāja kapteinis Guntis Galviņš, taču komanda šo pārbaudījumu izturēja. Turpinājumā spēle ritēja ar Ak Bars pārsvaru, kas materializējās arī uz tablo - 31.minūtē pēc Jarko Immonena metiena rezultāts kļuva jau 2:4. Pagāja vēl neilgs brītiņš un Kazaņas hokejisti pretuzbrukumā raidīja ripu Telkvista sargāto vārtu devītniekā - 2:5.. Pretinieki veikli pārtvēra ripu savā zonā. Artis Ābols spiests pieprasīt pārtraukumu. Arī pēc tā nekas kardināli nemainījās, jo neizdevās ievērojami saasināt situāciju Kazaņas vārtu priekšā, tāpat neiztika arī bez kļūdām. Pēc spēlētām 40 minūtēm rezultāts 2:5.

Trešo periodu ar vairākiem metieniem sāka Kazaņa, bet tad pārkāpa noteikumus pret Ņiživiju. Dinamo tomēr nespēja izmantot arī savu piekto vairākumu šajā mačā, tādējādi rezultāts nemainījās. Spēle bez īpašām izmaiņām ritēja savu gaitu, līdz 52.minūtē Ak Bars deva dinamiešiem kārtējo iespēju vairākumā - arī šoreiz nekā. Perioda pēdējās minūtēs kauties pretiniekam piedāvāja Raitis Ivanāns, bet Ak Bars hokejists uz šo aicinājumu neatsaucās. Līdz ar to mazākuma palika Dinamo, tajā zaudējot jau sestos vārtus šajā spēlē. Atlikušajā laikā nekas vairs nemainījās un Latvijas klubs piedzīvoja nu jau kārtējo neveiksmi šosezon.

Ar 26 punktiem 27 mačos Dinamo ieņem pēdējo, 14.vietu Rietumu konferencē, bet līgas kopvērtējumā apsteidz vienīgi Jekaterinburgas Avtomobilist komandu (17 punkti).

Rīdzinieku treneri šīs dienas mačam atkal pieteica septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus; spēlētāju virknējumi palika tieši tādi paši kā iepriekšējā spēlē. Vārtus astoto spēli pēc kārtas sargāja Mikaēls Telkvists.

Dinamo pēc spēles Kazaņā šajā izbraukumā vēl būs jāspēlē piektdien Ņižņekamskā ar Ņeftehimik un svētdien Ufā ar Salavat Julajev.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 21.novembris. Kazaņa, Tatņeft Arena.

Kazaņas – Ak Bars – Rīgas Dinamo 6:2 (2:1; 3:1; 1:0)

Vārti: 00:47 J.Rēdlihs 0:1; 12:19 Ņikuļins (Obuhovs, maz.) 1:1; 19:04 Kapanens (Morozovs) 2:1; 23:49 Sotnieks (Meija, maz.) 2:2; 24:26 Obuhovs (Immonens, Jemeļins, vair.) 3:2; 30:21 Immonens (Obuhovs) 4:2; 31:50 Zaripovs (Motrozovs) 5:2; 56:08 Medvedevs (Immonens, Jemeļins, vair.) 6:2;

Vārtsargi: Emīls Garipovs – Mikaels Telkvists

Metieni: 36-30

Soda minūtes: 12-18

Skatītāji:

Rīgas Dinamo: Telkvists (Gudļevskis); Galviņš – Reķis, J.Rēdlihs – Cibuļskis, Sotnieks – Laviņš, Porejs; Karsums – Džonsons – Indrašis, Žirū – Šehura – Ņiživijs, Daugaviņš – Džeriņš – Ankipāns, Ivanāns – Bičevskis – Meija, Biezais

( ! ) Notice: Undefined index: dir in /var/www/clients/client11/web34/web/in_site/core/libraries/output.class/_functions.php on line 259