21.12.2016. 22:07

Deivida Blata, Ainara Bagatska, Omera Uguratas un Oskara Ernšteina trenētie vīri pretinieku laukumā nezaudēja nevienā ceturtdaļā, vidēji desmit minūtēs atļaujot “kanārijputniņiem” gūt tikai 16 punktus.

Spēles iznākums izšķīrās pamatlaika pēdējās divās minūtēs. Skotijs Vilbekins 93 sekundes pirms finālsvilpes iemeta piekto tālmetienu, gandrīz dubultojot “Darussafaka” pārsvaru un vienlaikus gūstot uzvaras grozu – 67:60.

“Fenerbahce” divas reizes pietuvojās piecu punktu attālumā. Pirmajā piegājienā Kostas Slukass realizēja abus brīvmetienus – 67:62. Batuks Birkans atbildēja ar to pašu, bet “kanārijputniņiem” pēdējo grozu guva Bobijs Diksons – 69:64. Cīņai punktu pielika Vila Klaiberna soda metieni.

Mājinieku spēlētājs Diksons pirmajā puslaikā rupji uzvedās, uzbrūkot “Darussafaka” amerikāņu basketbolistam Vilbekinam. Aizsargs trieca savu galvu pret pretinieka seju, Vilbekins atbildot iepļaukāja nekauņu, taču ne viens, ne otrs netika izraidīti no spēles.

Dairis Bertāns katrā puslaikā laukumā bija vien īsu brīdi. Aizsargs 06:18 minūtēs izdarīja vienu metienu (3p 0/1), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu uzbrukumā un nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu.

Vilbekins uzvarētāju labā sameta 22 punktus, tai skaitā realizēja 5 no 8 tālmetieniem. Klaiberns pievienoja 20 punktus un septiņas atlēkušās bumbas, bet Bredam Vanameikeram 12 punkti un sešas kļūdas. Mājinieku rindās 16 punkti Slukasam.