26.01.2015. 15:50
Kā pirmā Austrālijā notiekošā Āzijas kausa izcīņas turnīra futbolā finālu pirmdien sasniedza Dienvidkorejas izlase, kas pusfinālā ar 2:0 (1:0) uzvarēja Irāku un par pirmo vietu varēs cīnīties pirmoreiz kopš 1988.gada.Spēles 20.minūtē...

Spēles 20.minūtē Dienvidkorejas izlasi vadībā izvirzīja uzbrucējs Džunhjubs Lī, bet 50.minūtē otros vārtus guva aizsargs Jonvuns Kims. Lielākoties šajā mačā Dienvidkorejas futbolisti varēja lepoties ar ievērojamu teritoriālo pārsvaru.

Izceļams, ka Dienvidkorejas valstsvienība līdzšinējās piecās turnīra spēlēs tā arī nav zaudējusi nevienus vārtus.

Dienvidkorejas futbolisti par Āzijas čempioniem kļuvuši 1956. un 1960.gadā, bet finālā spēlējuši arī 1972., 1980. un 1988.gadā. Vēl četras reizes, ieskaitot iepriekšējos divus turnīrus, komanda ierindojās trešajā vietā.

Tikmēr Irākas izlase par Āzijas čempioni vienīgo reizi kļuva 2007.gadā, bet labāko četriniekā iekļuva vēl vienīgi 1976.gadā.

Otrajā pusfināla spēlē otrdien spēkiem mērosies mājiniece Austrālija un Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) futbolisti.

Spēle par trešo vietu notiks piektdien, bet fināls risināsies sestdien.

Āzijas kausa izcīņā kopumā piedalījās 16 izlases. Iepriekšējā turnīrā triumfēja Japāna, kas šoreiz apstājās ceturtdaļfinālā, tajā piekāpjoties AAE.

Pirms četriem gadiem turnīrs norisinājās Katarā, kas 2022.gadā uzņems Pasaules kausa izcīņu.