15.11.2013. 21:55
Piektdien Belgradā sākās 2013. gada Deivisa kausa fināls starp Serbiju un Čehiju. Pirmajās divās vienspēlēs vieglas uzvaras favorītiem – Novāks Džokovičs trīs setos apspēlēja Radeku Štepāneku, un Tomāšs Berdihs tādā pašā veidā tika galā ar Dušanu Lajoviču. Tā rezultātā pēc pirmās dienas neizšķirts.

Fināla pirmajā spēlē Novaks Džokovičs, nespēlējot savu labāko tenisu, spēja bez liekas spēka tērēšanas trīs setos tikt galā ar Radeku Štepāneku – 7:5, 6:1, 6:4. Džokovičam jau 23. uzvara pēc kārtas, šo sēriju sākot tieši Deivisa kausā, kad septembrī pusfinālā pārspēja kanādiešus Vaseku Pospišilu un Milošu Raoniču.

Šodienas mačā Džokovičs 1. setā izlaida 5:2 pārsvaru, tomēr beigās spēja savākties, neļaujot čehu veterānam tikt līdz taibreikam. Štepāneks itin bieži atļāvās diktēt spēli no gala līnijas, sagādājot ranga vicelīderim daudz nepatīkamu brīžu. 2. seta sākumā Džokovičs atspēlēja trīs breikbumbas, kam sekoja Štepāneka "izslēgšanās". 3. setā pagājušā gada fināla varonis Štepāneks savācās, tomēr kaut vienu setu no pirmdien Londonā uzvarējušā Džokoviča paņemt nespēja, atkal galotnē nospēlējot neprecīzi.

Tikpat prognozējami kā Džokoviča uzvara pirmajā spēlē, Tomāšs Berdihs otrajā vienspēlē panāca čehiem izlīdzinājumu, arī uzvarot trīs setos – 6:3, 6:4, 6:3 pret ranga 117. vietā esošo Dušanu Lajoviču, kuram tā bija tikai otrā spēle Deivisa kausā, pie tam šoreiz sacensībā, kuras uzvarētājs vēl nebija zināms.

23 gadus vecais Lajovičs ieņēma papēža savainojuma upura Janko Tipsareviču vietu un kļuva par pirmo finālā spēlējušo tenisistu, kurš atrodas ārpus ranga Top 100 kopš 2005. gada, kad pie vārda tika slovāks Mihals Mertinaks, nespējot savai komandai palīdzēt izvairīties no zaudējuma pret Horvātiju: 2-3.

Atgriežoties pie Lajoviča, viņš piektdienas cīņu sāka cerīgi, taču 8. geimā Dušanam atteica pirmā serve, kā rezultātā Berdihs tika pie breika. Abos nākamajos setos čehs breikoja sākumā un trešajā setā vēl arī pašā pēdējā geimā

Kā jau tas tika gaidīts, pēc pirmās dienas Belgradā neizšķirts 1-1. Rīt ļoti svarīgā dubultspēle, kas, daudzuprāt, izšķirs cīņas likteni. Diezgan droši var prognozēt, ka iepriekš pieteiktajos sastāvos – Nenads Zimoničs un Ilija Bozoļacs pret Janu Hajeku un Lukašu Rosolu – būs izmaiņas.

Visas spēles

Latvijas In-line hokeja federācija Uzvaras prospekts 17-14, Baloži, Ķekavas n., LV-2128