06.07.2017. 07:48
Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns aizvadītajā naktī (pēc Latvijas laika) guva 14 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Jūtas Vasaras līgas otrajā spēlē, sekmējot Sanantonio «Spurs» komandai uzvaru.

«Spurs» ar rezultātu 81:70 (23:18, 20:16, 25:15, 13:31) pārspēja Bostonas «Celtics».

Bertāns spēli sāka pamatsastāvā un laukumā kopumā šajā mačā pavadīja 27 minūtes, kuru laikā viņš trāpīja četrus no astoņiem tālmatieniem un vienu no diviem divpunktu metieniem.

Tāpat uzbrucēja rēķinā arī četras izcīnītas atlēkušās bumbas un viena rezultatīva piespēle. «Spurs» komanda, laukumā esot Latvijas basketbolistam, iemeta par 12 punktiem vairāk nekā pretinieki.

«Spurs» sastāvā vairāk par Bertānu iemeta vienīgi Braiens Forbss, kurš izcēlās ar 31 punktu.

Jau ziņots, ka NBA Jūtas vasaras līgas pirmajā spēlē Bertāns iemeta 12 punktus.

«Spurs» nākamo maču aizvadīs naktī uz piektdienu, kad paredzēta tikšanās ar Filadelfijas «76ers» komandu, kuras sastāvā dalībai NBA Jūtas Vasaras līgā nav iekļauts Anžejs Pasečņiks.

Savukārt piektdien sāksies Lasvegasas Vasaras līga, turnīram norisinoties desmit dienas. Lasvegasā Ņūorleānas «Pelicans» komandā strādās «VEF Skola» galvenais treneris Raimonds Feldmanis, kurš kļūs par pirmo latviešu treneri NBA Vasaras līgā.

«Spurs» komandu Vasaras līgā vada Grega Popoviča asistents Vils Hārdijs.

Pērn bez Bertāna NBA Vasaras līgā «Spurs» rindās spēlēja arī Iļja Gromovs.

Savā debijas sezonā NBA regulārajā čempionātā Bertāns laukumā gāja 67 spēlēs, kurās vidēji nospēlēja 12,1 minūti, iemeta 4,5 punktus un izcīnīja 1,5 atlēkušās bumbas. Bertāns četros mačos guva vismaz 15 punktus, bet rezultatīvākā cīņa debijas sezonā latvietim bija 7.janvārī, kad pret Šarlotes «Hornets» tika iemests 21 punkts.

Bertāns kļuva par pirmo latviešu basketbolistu, kurš spēlējis NBA konferences finālā, izslēgšanas turnīra rezultatīvākajā mačā tiekot pie 13 punktiem. Kopā latvietis 13 «play-off» mačos vidēji nospēlēja 8,6 minūtes, kuru laikā izcēlās ar vidēji 2,8 punktiem un savāca 1,5 bumbas zem groziem.

Kā vēstīts, pagājušajā nedēļā Bertāns paziņoja, ka palīdzēs Latvijas izlasei gaidāmajā Eiropas čempionātā. Patlaban 24 gadus vecais Bertāns iepriekšējo reizi valstsvienībā spēlēja pirms pieciem gadiem.