03.07.2014. 09:22
Šovakar Eiropas kampaņu sāks trīs Latvijas futbola klubi – UEFA Eiropas līgas 1. kvalifikācijas kārtas pirmās spēles viesos aizvadīs „Jelgava”, Daugavpils „Daugava” un Rīgas „Daugava”. Nopietnākais pretinieks jelgavniekiem, kam 20:00 jāsāk mačs pret norvēģu „Rosenborg”. Rīdziniekiem 21:45 jāuzsāk spēle pret skotu „Aberdeen”, bet daugavpiliešiem 21:00 viesošanās Fēru salās pie „Vikingur”.

23. jūnija pēcpusdienā komandas noskaidroja pretinieces pirmajā kvalifikācijas kārtā. Rīgas "Daugava" pirmajā kārtā sacentīsies ar Skotijas "Aberdeen", Daugavpils "Daugava" spēkosies ar Fēru salu "Vikingur", bet "Jelgavai" tika norvēģu "Rosenborg". Pirmās spēles tiks aizvadītas 3. jūlijā, bet atbildes mači – 10. jūlijā. Visos trīs pāros pirmās spēles Latvijas klubi aizvadīs izbraukumā.

Pirmā laukumā dosies „Jelgava”, kas Trondheimā sacentīsies ar 22-kārtējo Norvēģijas čempioni „Rosenborg”. Aizvadītajā sezonā gan komanda palika otrā, bet šobrīd ritošajā čempionātā ieņem ceturto vietu tabulā. Komandā pārsvarā ir vietējie un Skandināvijas reģiona spēlētāji, bet ir pa vienam arī no ASV, Nigērijas un Kostarikas. Jelgavnieki pēc Virslīgas mača 29. jūnijā palika spēles vietā Liepājā, aizadot īsu treniņnometni, bet jau 1. jūlijā ieradās Trondheimā. „Iespēju robežās esam izpētījuši kā spēlē «Rosenborg», bet galvenokārt visu izšķirs mūsu pašu spēle. Vēl analizēsim nianses, lai pieņemtu lēmumu par to, kurš spēlēs pamatsastāvā. Esam gatavi cīņai un centīsimies saglabāt intrigu arī līdz 10. jūlija atbildes spēlei Jelgavā,” pirms mača saka „Jelgavas” galvenais treneris Vitālijs Astafjevs.

„Godīgi sakot, man iekšā nav sajūtas, ka mums būtu no kaut kā jābaidās vai ka jau pirms spēles būsim zaudējuši. Skaidrs, ka "Rosenborg" ir ļoti nopietns pretinieks, bet domāju, ka nebūs nekas traks,” pesimismu nejūt jelgavnieku uzbrucēja Vladislava Kozlova balsī. Latvijas kaua ieguvējas cīņu šovakar netranslēs neviena televīzija, taču par maksu to būs iespējas vērot „Rosenborg” mājaslapā: Hjem | Rosenborg

Pārvarot "Rosenborg" barjeru, „Jelgava” spēlētu pret "Banga" vai "Sligo Rovers".

Par veiksmīgu izlozi ar saukt Virslīgas trešā spēcīgākā komanda Daugavils „Daugava” – pirmajā kārtā pretī stājas Fēru salu „Vikingur”. Komanda izcīnīja tikai sesto vietu vietējā premjerlīgas turnīrā desmit komandu konkurencē, taču Eiropas līgai kvalificējās kā kausa ieguvēja. Šosezon „Vikingur” izcīnīja superkausu un pēc 15 mačiem ieņem trešo pozīciju tabulā. Komandā pārsvarā ir vietējie spēlētāji, izņēmums ir serbu uzbrucējs Filips Džordževičs un ungāru vārtsargs Geza Turi.

Šis ir „Vikingur” ceturtais mēģinājums Eiropas līgā. Līdz šim labākais sasniegums ir pirmās kārtas pārvarēšana pret Somijas Turku „Inter” (divu spēļu summā 2:1) pagājušajā sezonā. Otrajā kārtā ar 0:7 tika atzīts rumāņu „Petrolul” pārākums. Otrajā kvalifikācijas kārtā „Vikingur” spēlēja arī 2010. gada vasarā, ar 0:7 atzīstot Stambulas „Bešiktaš” pārākumu. Toreiz gan Fēru salu komandai pirmajā kvalifikācijas kārtā nemaz nebija jāpiedalās.

Ja daugavpiliešiem izdosies pārvarēt pirmo kārtu, otrajā Daugavpils "Daugava" varētu spēlēt pret Tartu "Santos" vai norvēģu "Tromso".

Rīgas „Daugavai”, kas turnīrā ieguva vietu pēc vicečempiones „Skonto” diskvalificēšanas, pretī stāsies Skotijas premjerlīgas trešā spēcīgākā vienība „Aberdeen”. Otrā vieta "Aberdeen" palika divu punktu attālumā. "Aberdeen" treneris savulaik bijis pats sers Alekss Fērgusons, kura vadībā klubs tika pie trim no četriem čempiona tituliem vairāk nekā 100 gadu ilgajā komandas vēsturē. Aizvadītajā sezonā komanda izcīnīja arī Skotijas līgas kausu, tiekot pie pirmās trofejas pēc 19 gadu pārtraukuma. Komandā ir futbolisti no Skotijas, Anglijas, Velsas un Īrijas.

„Esam pārliecināti, ka spēlētāji atgriezušies labā stāvoklī – rezultāti pārbaudes spēlēs to pierāda,” norāda „Aberdeen” galvenais treneris Dereks Makinness. „Aberdeen” sezona beidzās 11. maijā, bet komanda būšot labi sagatavojusies rīdzinieku pārbaudījumam. „Mūsu futbolisti zinās to, kas viņiem ir jāzina. Lai cik daudz arī nevajadzētu gatavoties un studēt pretiniekus, domāju, ka galvenais, kas izšķirs to, vai tiksim tālāk, būs mūsu pašu sniegums. Mums ir jākoncentrējas, un cerams, ka parādīsim tādu sniegumu, uz kādu esam spējīgi. Ja mēs to izdarīsim, tad šai komandai radīsim problēmas,” uzskata treneris.

Aberdīnas kluba stadionā ir vietas 21 tūkstotim līdzjutēju, bet divas dienas pirms mača bija pārdotas jau teju desmit tūkstoš biļetes uz spēli.

Rīgas "Daugava" uzvaras gadījumā nākamajā kārtā tiksies ar Nīderlandes "Groningen".Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties