25.04.2015. 17:00
Latvijas hokeja izlase savā pēdējā pārbaudes spēlē pirms maijā gaidāmā pasaules čempionāta sestdien Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra duelī ar 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 1:0) savā laukumā pēcspēles metienu sērijā pieveica Slovākiju. Latvijas izlases rindās abus vārtus pamatlaikā guva Kaspars Daugaviņš, bet pēcspēles metienos latvieši bija pārāki ar 2:0.

• Beļavskis: No visiem hokejistiem šodien bija 100% atdeve šodien
  • Cipulis: Līdz pasaules čempionātam atstrādāsim pilnīgi visu šodien

Kaut spēles sākumā pārsvars piederēja Slovākijas izlasei, divas reizes piecu minūšu laikā noraidījumus pamanījās nopelnīt Ričards Pāniks, kurš ikdienā spēlē Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienībā Toronto «Maple Leafs». Turpinājumā jau Latvijas izlase darbojās daudz bīstamāk, tomēr sekmīgs bija arī Slovākijas vārtsargs Jāns Laco.

Otrās trešdaļas sākumā izteikts pārsvars Slovākijai, tomēr tās otrajā pusē rezultāts izlīdzinājās, bet 16.minūtē Daugaviņš vairākumā pēc laba metiena atklāja rezultātu.

Trešās trešdaļas astotajā minūtē ātrajā uzbrukumā pēc Laura Dārziņa piespēles Daugaviņš guva vēl vienus vārtus, panākot 2:0. Pēc šāda notikumu pavērsiena Latvijai piederēja pārsvars, tomēr septiņas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām pēc pozicionālas kļūdas Libors Hudāčeks no vārtu priekšas panāca 1:2. Turpinājumā pārsvars bija Slovākijai, kas priekšpēdējā minūtē izrāva neizšķirtu, kad pēc pozicionāla uzbrukuma izcēlās kādreiz Rīgas «Dinamo» komandā spēlējušais Tomāšs Surovijs.

Pagarinājumā bīstamāk uzbruka Latvijas hokejisti, tomēr rezultāts nemainījās. «Bullīšu» sērijā Latvijai pa reizei precīzi bija Dārziņš un Daugaviņš, nodrošinot mājiniekiem panākumiem.

Par labākajiem spēlētājiem mačā tika nosaukti Daugaviņš un Laco.

Šajā mačā Latvijas izlases vārtus sargāja Ervīns Muštukovs, bet ārpus pieteikuma bija palikuši vārtsargs Jānis Kalniņš, aizsargi Jānis Andersons, Renārs Demiters un Māris Jass, kā arī uzbrucēji Lauris Bajaruns un Koba Jass.

Vārtu guvēji: 1:0 Kaspars Daugaviņš (Galviņš, Dārziņš) (15:45), 2:0 Kaspars Daugaviņš (Dārziņš, Sotnieks) (26:14), 2:1 Ļubomirs Hudāčeks (Daloga, Dano) (42:34), 2:2 Tomašs Surovijs (Hudačeks, 58:37), 3:2 Kaspars Daugaviņš (65:00, p.m.).

Spēle galā! Latvija izcīna uzvaru ar 3:2.

Daugaviņš - vārti!

Dano - garām!

Bukarts - garām!

Dejs - garām!

Dārziņš - vārti!

Pagarinājumā netiek noskaidrots uzvarētājs. Ledus mašīna notīrīs ledu un sekos pēcspēles metieni.

Pagarinājums sācies.

Trešā trešdaļa galā. Tūdaļ sāksies pagarinājums.

2:2 vārti! Tomašs Surovijs, neapturot ripu, izdara spēcīgu metienu un no zilās līnijas pārspēj Muštukovu.

Lipsbergs un Jurčina nespēj kaut ko sadalīt. Milans uz ledus nolauž latviešu hokejistu. Noraidījumi neseko.

Teicams moments Jevpalovam, taču pretinieks viņu kavē un Ņikitam neizdodas noslēgt uzbrukumu.

2:1 vārti! Slovākija samazina pārsvaru. Pirmais pie atlēkušās ripas ir Hudāčeks, kas to triec tukšos vārtos.

2:0 vārti! Lauris Dārziņš nomāna pretinieku un iedod skaistu piespēli Kasparam Daugaviņam, kurš nevilcinoties pārspēj Laco.

Noslēdzošā trešdaļa sākusies.

Otrā trešdaļa noslēgusies.

Bukarts klupina pretinieku un dodas uz noraidīto soliņa.

1:0 vārti! Daugaviņš realizē vairākumu. Kaspars dodas uz vārtiem un ar spēcīgu plaukstas metienu ripu raida vārtu augšējā stūrī.

Sprukts saķeras ar Paņiku. Slovāks nopelna 2+2, bet latvietis saņem divas soda minūtes.

Ševčenko kļūdās uz zilās līnijas un Hudačeks iziet vienatnē pret Muštukovu. Ervīns atvaira slovāka metienu.

Mirkli vēlāk Martins Rivejs ar rokām pietur Džeriņu un saņem divu minūšu sodu. Abas izlases spēlēs četri pret četri.

K.Rēdlihs dodas uz noraidīto soliņu. Slovākijai iespēja realizēt vairākumu.

Dārziņam teicama iespēja! Lauris no pašas vārtus priekšas nespēj pārspēt Laco.

Divi bīstami uzbrukumi padodas slovākiem. Lielisku pozīciju vārtos ieņem Muštukovs, atsitot pretinieku metienus.

Šobrīd aktīvāk darbojās viesi. Latvija spēlē ļoti piesardzīgi, lielāku uzmanību pievēršot savu vārtu drošībai.

Galviņš spēcīgi met no zilās un Jevpalovs maina ripas lidojuma virzienu. Gumijas izstrādājums lido gar pašu vārtu stabiņu.

Komandas atgriežas laukumā, tūdaļ spēle atsāksies.

Pirmā trešdaļa noslēgusies.

Vienatnē pret Laco iziet Bukarts. Rihards ripu raida vārtu augšējā stūrī, taču lieliski spēlē Slovākijas vārtsargs, atvairot ripu.

Paņikam vēl viens noraidījums. Latvijai laba iespēja atklāt rezultātu.

Labas moments viesu komandai. Daugaviņš vairākumā izdara metienu no viduszonas, taču lieliski ar ķerājcimdu spēlē Jans Laco.

Viesu uzbrucējs Rihards Paņiks pretinieku uzbrukuma zonā nopelna sodu. Latvijai pirmais vairākum šajā cīņā.

Šobrīd aktīvi darbojās Slovākijai, izdarot vairākus bīstamus momentus uz Latvijas izlases vārtiem.

Lielisks moments viesiem. Viens pie vārtiem paliek viesu aizsargs Andrejs Mesārošs, taču Muštukovu viņam neizdodas pārspēt.

Tiek atskaņotas Latvijas un Slovākijas himnas. Spēle sākusies.

Pēc piektdienas mača Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis atzina, ka ar pirmās spēles pret Slovākiju sastāvu Latvijas izlase varētu aizvadīt arī pasaules čempionāta pirmo maču pret Kanādas izlasi, slavējot hokejistus par pašatdevi.

Piektdienas spēlē Latvijas hokeja izlase pārtrauca četru zaudējumu sēriju.

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātam tiks nosaukts pirmdien.

Pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam risināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiksies ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju.

Latvijas hokeja izlases sastāvs sestdienas spēlei pret Slovākijas valstsvienību:

vārtsargi - Ervīns Muštukovs (Olborgas «Pirates», Dānija), Edgars Masaļskis («Ambri-Piotta», Šveice);

aizsargi - Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis, Krišjānis Rēdlihs, Aleksandrs Jerofejevs (visi - Rīgas «Dinamo»), Maksims Širokovs (Martiņī «Red Ice», Šveice), Guntis Galviņš (Bolcāno «Foxes», Itālija), Ēriks Ševčenko (Karagandas «Sariarka», Kazahstāna);

uzbrucēji - Rodrigo Ābols («Rīga»), Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis (visi - Rīgas «Dinamo»), Jānis Sprukts («Fribourg-Gotteron», Šveice), Armands Bērziņš (Bruniko «Val Pusteria», Itālija), Kaspars Daugaviņš (Maskavas «Dinamo», Krievija), Roberts Lipsbergs (Sietlas «Thunderbirds», ASV), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas «Armada», Kanāda), Roberts Jekimovs (Mitišču «Atlant», Krievija).

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga