06.01.2016. 19:22
Latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš trešdien izcēlās ar rezultatīvu pēcspēles metienu, kad viņa pārstāvētā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Ņižņijnovgorodas «Torpedo» regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 0:0, 1:0) «bullīšos» uzveica Kazaņas «Ak Bars».

Vēl piecas minūtes pirms pamatlaika beigām mājinieki atradās iedzinējos ar 0:2, tomēr trīs minūšu laikā «Torpedo» hokejisti Nikolajs Žerdevs un Kirils Koļcovs panāca izlīdzinājumu.

Pagarinājumā neviena no komandām vārtus neguva, tādējādi uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā, kurā ar 3:1 pārāks bija «Torpedo». Daugaviņš šajā sērijā panāca 2:1, bet viesu spēlētājs Iļja Proskurjakovs bija neprecīzs. Trešo metienu «Torpedo» rindās izpildīja Žerdevs, kurš bija precīzs, tādējādi nodrošinot savai komandai uzvaru.

Daugaviņš šajā mačā laukumā bija 18 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku komandas vārtiem. Tāpat viņš uzvarēja trijos no četriem iemetieniem, izdarīja vienu spēka paņēmienu un izprovocēja vienu pārkāpumu.

Daugaviņš šosezon 39 spēlēs izcēlies ar desmit vārtiem un 14 rezultatīvām piespēlēm.

Vēl vienā KHL mačā Rīgas «Dinamo» nākamā pretiniece Podoļskas «Vitjaz» 2:4 (2:0, 0:2, 0:2) piekāpās KHL čempionvienībai Sanktpēterburgas SKA, kam šajā mačā nevarēja palīdzēt komandas kapteinis Iļja Kovaļčuks.

Tāpat zaudējumu pirmdien piedzīvoja līgas līdere Jaroslavļas «Lokomotiv», kurā par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs no Latvijas. «Lokomotiv» viesos ar 0:4 (0:3, 0:1, 0:0) piekāpās savai tuvākajai sekotājai Maskavas CSKA. Visas 28 «Lokomotiv» hokejistu mestās ripas tvēra CSKA vārtsargs Iļja Sorokins.

Jau vēstīts, ka latviešu aizsargs Oskars Bārtulis trešdien izcēlās ar iespaidīgu spēles laiku un rezultatīvu piespēli KHL regulārā čempionāta mačā, kurā viņa pārstāvētā Vladivostokas «Admiral» komanda ar 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) pārspēja Magņitogorskas «Metallurg».

Rezultātu pirmās trešdaļas beigu daļā atklāja Konstantīns Makarovs, bet otrās trešdaļas sākuma daļā, spēlējot piecatā pret trijiem, viņš pats arī panāca 2:0 - Makarovs saņēma ripu no Bārtuļa un piespēlēja vārtu priekšā, tomēr ripa rikošetā ielidoja vārtos. Lielāko daļu mača «Admiral» bija pārsvars, un mājinieki tika pie pelnītas uzvaras.

Bārtulis visās trijās trešdaļās nospēlēja vairāk nekā desmit minūtes, kopā laukumā pavadot 31 minūti un četras sekundes. Tiesa, 15 sekundes ilgāk nospēlēja viņa partneris Džonatans Blams. Tāpat latvietis pamanījās veikt četrus metienus pa vārtiem un arī bloķēt vienu pretinieku raidījumu.

Latvijas aizsargs šosezon 40 mačos guvis astoņus vārtus un veicis 12 rezultatīvas piespēles.

Kā zināms, Bārtulis izvēlēts dalībai KHL Zvaigžņu spēlē, kas 23.janvārī risināsies Maskavā.

Citā spēlē trešdien ar «hat-trick» izcēlās Nikolajs Prohorkins, tomēr ar to nebija pietiekami uzvarai, un Ufas «Salavat Julajev» pagarinājumā ar 4:5 (1:1, 2:3, 1:0, 0:1) izbraukumā piekāpās vienai no Austrumu konferences pastarītēm Habarovskas «Amur».

«Amur» rindās divus vārtus guva zviedrs Niklass Bergforss, bet uzvaras ripu 23 sekundes pirms pamatlaika beigām iemeta Vladislavs Ušeņins.

Rietumu konferences un visas līgas līdere ir «Lokomotiv», kas 48 spēlēs izcīnījusi 97 punktus, bet otrā savas divīzijas labākā komanda ir aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Somijas komanda Helsinku «Jokerit», kas 43 mačos guvusi 81 punktu. Tikai par punktu mazāk nekā «Lokomotiv» ir 47 spēles aizvadījušajai CSKA.

Piektā ar 80 punktiem 46 spēlēs ir «Torpedo», bet 73 punktus 46 dueļos guvusi Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas «Dinamo», kas tai dod septīto vietu Rietumos. Tikmēr Rīgas «Dinamo» ar 54 punktiem 43 cīņās ir 12.pozīcijā, no pirmā astotnieka atpaliekot par 13 punktiem.

Tikmēr Austrumos līdere ir Novosibirskas «Sibirj», kas 46 spēlēs guvusi 85 punktus, bet «Admiral» ar 80 punktiem 48 dueļos ir piektā, kamēr vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvētā un Arta Ābola trenētā Toljati «Lada» ar 56 punktiem 45 cīņās ir 11.vietā, no pirmā astotnieka atpaliekot par desmit punktiem.