02.03.2016. 20:47
KHL izslēgšanas spēļu otrajā kārtā iekļuvis Kaspars Daugaviņš un Pētera Skudras vadītā Ņižņinovgorodas „Torpedo”, kura sērijas sestajā mačā aizraujošā galotnē ar 3:2 pieveica Artūru Kuldu un „Jokerit”, svinot uzvaru visā sērijā ar 4:2. Nākamajā kārtā „Torpedo” tiksies ar Maskavas CSKA.

Sērijas sestā spēle starp „Torpedo” un „Jokerit” vienībām noritēja Ņižņinovgorodā, un Artūra Kuldas pārstāvētajai Helsinku komandai atkāpšanās iespēju vairs nebija – sērijas rezultāts 2:3 pieprasīja uzvaru šodienas mačā, pretējā gadījumā cīņa par Gagarina kausu būtu noslēgusies. Kulda šo spēli uzsāka „Jokerit” pirmajā maiņā, kamēr Kaspars Daugaviņš bija pieteikts otrajā uzbrucēju virknējumā Pētera Skudras un Ģirta Ankipāna trenētajā „Torpedo”.

Mača pirmās 40 minūtes izvērtās ļoti mazrezultatīvas, taču pirmajā periodā divu „Torpedo” noraidījumu dēļ daudz vairāk iespēju uzbrukt bija Somijas komandai. Otrajā periodā komandas nonāca mainītās lomās, jo nu vairāki noraidījumi pēc kārtas bija jau „Jokerit”, un trešo no tiem 33. minūtē izmantoja Maksims Osipovs, atklājot mača rezultātu. Kombinācijas izspēlē piedalījās arī Daugaviņš, nogādājot ripu uz zilās līnijas, kur aizsargi pirms metiena pāris reizes saspēlējās, taču mača protokolā ar rezultatīvu piespēli viņš nav atalgots.

Rezultāts nemainījās līdz 51. minūtei, kad ar rezultatīvu piespēli izcēlās Daugaviņš, palīdzot Aleksandram Frolovam panākt 2:0. „Torpedo” drošo ceļu uz otro kārtu gan nedrošu padarīja „Jokerit” prettrieciens – divi vārti divās minūtēs un neizšķirts 2:2. Vārtu birums ar to gan nebija beidzies, jo 56. minūtē „Torpedo” hokejists Vjačeslavs Kuļomins vēlreiz meta precīzi, vēlreiz dodot vadību Skudras komandai.

Mača izskaņā netrūka asumu un lielāku noraidījumu – „Torpedo” hokejists saņēma 2+2 sodu, kamēr „Jokerit” veselas divas reizes saņēma 2+10 sodus. Taču somu komandas izmisīgie centieni izglābties pie panākumiem nenoveda, un „Torpedo” svinēja uzvaru 3:2, izslēdzot Rietumu konferences regulārās sezonas otro spēcīgāko komandu. Nākamajā kārtā „Torpedo” tiksies ar CSKA, kamēr otrā konferences pusfinālā SKA spēkosies ar Maskavas „Dynamo”. Jāpiezīmē, ka šī ir pirmā reize Skudras trenera karjerā, kad viņš aizvedis komandu līdz KHL "play-off" otrajai kārtai.

Daugaviņš šajā mačā laukumā pavadīja 21:32 minūti, kas bija ilgākais spēles laiks komandā. Viņš pa vārtiem meta vienreiz, vienu pretinieku metienu bloķēja un pielietoja vienu spēka paņēmienu. Šodien izdarītā rezultatīvā piespēle ir Daugaviņa ceturtais punktus (2+2) sērijā pret „Jokerit”. Savukārt Kulda nospēlēja 23 minūtes, kas bija otrs ilgākais spēles laiks komandā, vienu metienu bloķēja un trīsreiz pielietoja spēka paņēmienu.

Izmantotie resursi:Континентальная хоккейная лига : Чемпионат...