29.01.2014. 00:21
Eiropas hokeja laukumos šovakar spēles aizvadīja vairāki Latvijas hokejistu pārstāvētie klubi. Kaspars Daugaviņš nopelnīja punktu par rezultatīvu piespēli Ženēvas "Servette" zaudējumā "Zug" (1:2), savukārt Lauris Bajarūns asistēja Kladno "Rytiri" uzvaras vārtu guvumā mačā pret Pardubices vienību Čehijas Ekstralīgā.

Šveices NLA turnīrā spēles aizvadīja visi Latvijas hokejistu pārstāvētie klubi. Līdervienība Cīrihes "Lions" ar Latvijas izlases uzbrucēju Ronaldu Ķēniņu ierindā ar 9:3 sakāva Rapersvilas "Lakers".

Vismaz vienu rezultativitātes punktu nopelnīja 12 "Lions" hokejisti, bet viņu vidū nebija Ķēniņš, kurš kopumā 34 spēlēs ir izcēlies ar 22 (7+15) punktiem. Rapersvilas vārtos spēli sāka Davids Ebišers, kurš divu periodu laikā atvairīja tikai 16 no 22 pretinieku metieniem un likumsakarīgi tika nomainīts. Ebišera aizvietotājs Ivars Punennovs atlikušajā laikā nespēja nosargāt vārtus neskartus, neitralizējot 10 no 13 "Lions" hokejistu metieniem.

"Lugano" ar Elvi Merzļikinu rezervē ar 8:2 sakāva Lozannas vienību. Daniels Mancato Lugano komandas vārtos tika galā ar 22 no 24 pretinieku metieniem.

Zaudējumu piedzīvoja Latvijas izlases uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētais Ženēvas "Servette", kas ar 1:2 pagarinājumā piekāpās "Zug". Uzvarētāju labā ar 1+1 izcēlās bijušais Rīgas "Dinamo" uzbrucējs Robs Šremps, bet Daugaviņš (38 spēlēs 10+22) asistēja Ženēvas vienīgo vārtu guvumā. Latvijas hokejista kontā arī četras soda minūtes un trīs metieni pa vārtiem.

NLB (pēc spēka – otrajā līgā) zaudējumu piedzīvoja Alekseja un Maksima Širokovu pārstāvētais Martiņī "Red Ice", kas ar 2:3 piekāpās Langentālei. Gan aizsargs M.Širokovs (40 spēlēs 5+9), gan uzbrucējs A.Širokovs (40 spēlēs 17+17) palika bez punktiem.

Tikmēr "Thurgau" bez 20 gadus vecā uzbrucēja Toma Andersona ierindā ar 2:1 pārspēja "Lions". T.Andersons (36 spēlēs 4+12) savainojuma dēļ spēlei netika pieteikts. Aizvakar "Thurgau" treniņā pēc neveiksmīgas sadursmes ar komandas biedru T.Andersonam sejā trāpīja slida, tomēr hokejists tika sveikā cauri ar vairākām šuvēm un vieglu smadzeņu satricinājumu.

Čehijas Ekstralīgā ar rezultatīvu piespēli izcēlās Lauris Bajarūns, sekmējot Kladno "Rytiri" uzvaru (4:3) pār "ČSOB Pojišt'ovna Pardubice". Bajarūns asistēja komandas biedram Milanam Duderam uzvaras vārtu guvumā nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz mača beigām. Latvijas uzbrucējs (26 spēlēs 1+4) spēlēja 17 minūtes un 31 sekundi, izdarīja arī vienu metienu pa vārtiem un zaudēja vienīgajā iemetienā.

Tikmēr Liberecas "Bili Tygri" bez Kobas Jasa pieteikumā ar 1:3 atzina Prāgas "Sparta" pārākumu. 27 spēlēs šosezon Latvijas izlases uzbrucējs ir guvis četrus (3+1) punktus.

Dānijas čempionāta mačā 35 Ālborgas "Pirates" hokejistu metienus atvairīja Latvijas valstsvienības vārtsargs Ervīns Muštukovs, tomēr viņa pārstāvētais Esbjergas "Energy" ar 3:6 piedzīvoja zaudējumu.

SHL savu piekto maču aizvadīja aizsargs Guntis Galviņš, kura pārstāvētā komanda Stokholmas AIK ar 2:1 pārspēja "Orebro". Galviņš (5 spēlēs 0+0) 12 minūtēs un 53 sekundēs metienus pa vārtiem neizdarīja un palika bez punktiem.

"Liiga" spēlē Tamperes "Ilves" bez uzbrucēja Roberta Jekimova pieteikumā ar 5:0 sakāva JYP vienību. 31 spēlē šosezon Jekimovs ir guvis 10 (5+5) punktus. Interesanti, ka šodien "Ilves" paziņoja par pieredzējušā amerikāņu uzbrucēja Niko Dimitrakosa piesaisti. Dimitrakoss pēdējos gados ir spēlējis Vācijā, Krievijā, Zviedrijā un ASV, bet šodienas mačā vēl nepiedalījās.

Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) mačā zaudējumu piedzīvoja Deniss Baškatovs un Kirovo-Čepeckas "Olimpiya", kas ar 0:1 piekāpās "Chelny" hokejistiem. Baškatovs (38 spēlēs 5+12) izdarīja vienu metienu pa vārtiem un uzvarēja divos (no septiņiem) iemetieniem.

"Elite League" smagu zaudējumu piedzīvoja aizsargs Mārtiņš Gipters un Kārdifas "Devils", kas ar 1:7 piekāpās Belfāstas "Giants". Gipters arī savā ceturtajā spēlē palika bez punktiem.

Itālijas hokeja čempionātā Mārtiņš Jakovļevs un "Fassa" ar 4:7 piekāpās "Valpellice" hokejistiem. Aizsargs Jakovļevs (30 spēlēs 2+8) izdarīja trīs metienus pa vārtiem un palika bez punktiem, bet "Valpellice" aizsargs Māris Jass (3 spēlēs 2+0) privātu iemeslu dēļ spēlei netika pieteikts.

Citā mačā aizsargs Ričards Birziņš un "Cortina" ar 0:3 atzina "Fiat Professional" pārākumu. Birziņš (5 spēlēs 0+0) nopelnīja divas soda minūtes.

Ukrainas čempionāta spēlē zaudējumu piedzīvoja Latvijas hokejistu pārstāvētais klubs "Bily Bars", kas ar 2:3 piekāpās "Lvy" vienībai no Ļvovas. Mačam netika pieteikts aizsargs Edgars Apelis (6 spēlēs 1+5), bet pārējie "Bily Bars" latvieši palika bez punktiem – spēlē piedalījās Jānis Straupe (7 spēlēs 5+4), Vitālijs Hvorostiņins (19 spēlē 4+5), Ēriks Golubevs (20 spēlēs 0+5) un Vladislavs Balakuns (19 spēlēs 4+5).

Izmantotie resursi:Молодежная хоккейная лига - Официальный сайтEtusivu - LiigaHokej.cz - Kompletní výsledkový a zpravodajský...Официальный сайт ХК "БЕЛЫЙ БАРС"Start - SHL.seMetal Ligaen | Officielt site for Danmarks...National LeagueELITE Ice Hockey League ◊ Official Website Home...pointstreak.com