03.07.2015. 13:36

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Ar avioreisu no Frankfurtes naktī uz piektdienu mājās atgriezās „Drive eO” komanda un Andris Dambis, kas ar savu jaunāko auto "eO PP03" svētdien uzvarēja 93. Paikspīkas starptautiskajās kalnā braukšanas sacensībās, sasniedzot jaunu rekordu elektrisko automašīnu klasē.

Startējot pirmais, jaunzēlandiešu pilots Rīss Millens ar "eO PP03" sasniedza jaunu elektriskās klases trases rekordu, kas bija labākais rezultāts absolūtajā automašīnu ieskaitē un visā sacīkstē. Intervijā Latvijas Radio uzreiz pēc atgriešanās Latvijā auto konstruktors Andris Dambis apliecināja, ka Paikspīkā startēs arī nākamgad, bet vēl padomā esot ar elektroauto pārspēt pasaules rekordu dragreisā.

„Millens pilotējis auto sacensībās, bet treniņos to darījis iepriekšējo sacensību pilots Jānis Horeliks. Dambis uzsvēra, ka bez Horelika palīdzības izcīnīt uzvaru būtu daudz sarežģītāk: „Jānis ir mūsu komandas pilots tā kā tā, riska speciālists un brauc arī šajās sacensībās. Šīs sacensības jau nav vienīgais notikums, ko mēs ar šo mašīnu varam darīt. Un Jāņa pieredze gan kalnā, gan mūsu komandā ir nenovērtējama – viņš zina visu, kas notiek. Tā ka cepuri nost Jāņa priekšā.”

„Mūsu mazais un stingrais četru cilvēku kolektīvs ļoti labi nostrādāja. Turpināsim veikt uzlabojumus, ko esam ieplānojuši, un jau septembrī plānojam Pērnavas trasē veikt tekstus nākamajam gadam.

Ziņots, ka Latvijas komandas "Drive eO" radītais viena megavata elektriskais automobilis ar jaunzēlandiešu pilotu Rīsu Millenu triumfēja leģendārajās Paikspīkas izturības sacīkstēs. Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties