ProBasketball elite:  I.Ikstens (Kursa), U.Kasparāns (Salaspils) – 30

2.līga: Eduards Grabovskis (C4) – 37

+35: M.Orinskis, G.Rombergs (Kursa) – 23

Prognožu spēle: Uldis Kleinbergs (Lokomotīve) – 10

ProBasketball elite

Auksta duša. Negaidīts pavērsiens noticis pirmajā ceturtdaļfināla spēlē starp Mārupe/ProBasketball un Latvijas Gāzi. Mārupieši regulārajā turnīrā uzvarēja abas spēles, bet šeit savā laukumā cieta sakāvi, kuru atspēlēt otrajā spēlē būs teju vai neiespējami  - 38. Ceturtajā ceturtdaļā Latvijas Gāzes pārsvars bija ievērojams, par ko liecina desmitminūtes pārākums ar +22.

Bez problēmām. Pēc solīdas pirmās ceturtdaļfināla spēles savā laukumā, Pļavnieki izbraukuma cīņā pret Rumba/LSPA devās vien piecu vīru sastāvā un jau pirmajā ceturtdaļā saņēma triecienu, zaudējot to ar 8:37. Turpinājumā čempionu pārsvars vairs nebija tik nomācošs, bet pirmo play-off kārtu viņi pārvarēja bez saspridzinājuma. Pļavniekiem sezona galā.

Saglabā intrigu. Tabulā blakus finišējušo Leifheit/LU un Turība-2 no visām pirmajām ceturtdaļfināla spēlēm noslēdzās ar vismazāko vienas komandas pārsvaru. Lai gan cīņas gaitā Turība savā laukumā bija iekrājusi 23 punktu pārsvaru, tomēr viesi ceturtajā ceturtdaļā to spēja sadeldēt līdz 9 „acīm”, kas ļauj krietni cerīgāk raudzīties uz atbildes cīņu.

Aizcērt durvis. Par otro pusfinālā iekļuvušo komandu kļuva Kursa MRU/Mārupe, kas, lai gan zaudēja atbildes spēlē Salaspilij, tomēr viņu uzvara divu spēļu summā netika apdraudēta. Salaspils pēdējā spēlē paradīja, ka sezonas garumā bija pietiekami ciets rieksts vadošajām komandām, taču pietrūcis stabilitātes un cilvēku resursu.

1.līga

Jācer uz pretiniekiem. Lai arī wiseadvice.lv pēdējā kārtā pieveica turnīra vicelīderus Lapeniekus, citu spēļu rezultāti viņiem bija neizdevīgi. Kad pašiem jau regulārais turnīrs ir galā, pēdējā spēļu nedēļā jācer, ka Latvenergo uzvarēs exNexum, bet pēc tam zaudēs Lapeniekiem.

Izslēdz no cīņas. Krietni nervus pēdējās nedēļas play-off pretendentiem pabojāja jau sen uz četrinieku nepretendējošie manaslēcas.lv. Pirms nedēļas viņi pieveica Latvenergo, bet tagad pēdējās sekundēs apraka Upesciema pēdējās cerības.  Upesciemam jāsamierinās ar septīto pozīciju, bet „lēcas” finišēs astotajā vai devītajā pozīcijā.

Sabradā līderi. Pēdējā spēlē ļoti uzvaru alkstošai Lokomotīvei  izdevās sagraut uz doto brīdi no tabulas viedokļa vairs neko nevajagošo Brīvotu. 32 punktu uzvara ļāvusi Lokomotīvei nodrošināt kāroto trešo pozīciju un pusfinālā satikties ar Lapeniekiem.  Otrajā aplī Lokomotīve uzvarēja 9 spēlēs no 10, piekāpjoties vienīgi saviem nākamajiem pretiniekiem.

Par četrinieku. Uz pēdējo play-off vakanci pretendējošie exNexum savā laukumā nedeva nekādu cerību Jūrmalai. Tikai uzvara pēdējās kārtas spēlē pret Latvenergo ļaus exNexum iekļūt izslēgšanas stadijā.

Der tikai uzvaras. Latvenergo komandai, lai iekļūtu četriniekā, bija/ir jāuzvar pēdējās trīs spēles. Pirmais uzdevums nebija sarežģīts, jo šogad tā arī neuzvarējušos VCG „ekspertus”, izdevās pievārēt pārliecinoši. Turpinājums jaunnedēļ, kad pretiniekos būs exNexum un Lapenieki.

2.līga

Rakstura cīņa. Atspēlējot cīņas gaitā 19 punktu deficītu Emerald/Zalaris izšķirošajā pusfināla spēlē viesos noveda spēli līdz sev izdevīgam rezultātam pret RXG/Ķekava. Lai gan ādažnieki šo spēli zaudēja ar četriem punktiem, mājās iegūtais 11 punktu pārsvars derēja ceļazīmei uz finālu!

Stabili finālā. Otrajā pusfināla pārī C4 nedeva cerību Ūpim uz sev labvēlīgu iznākumu arī atbildes spēlē. Viesi no Iļģuciema vadībā pabija tikai mača sākumā, bet pēc tam pārliecinoši spēles un visas sērijas gaitu kontrolēja C4, pelnīti iekļūstot finālā.

+35

Gaidot milžu finālu. Bez pārsteigumiem iztika otrajā pusfināla pārī, kurš tika izspēlēts triecientempā triju dienu laikā. Kursa MRU/Mārupe abās spēlēs diezgan pārliecinoši tika galā ar LVM. Priekšā ļoti aizraujošs fināls starp Krown un Kursu.