13.06.2015. 21:20
Eiropas čempiones, Spānijas basketbolistes, sestdien, 12. jūnijā, izcīnīja otro uzvaru D grupā, ļoti spraigā cīņā apspēlējot Slovākiju ar rezultātu 82:81.

Slovākijai finālturnīrā palīdz māju tuvums – komanda visas spēles aizvada dažu desmitu kilometru attālumā no dzimtenes – un valstsvienības ilggadējās līderes Zuzannas Žirkovas atgriešanās.

Ceturtdien Tatru zemes pārstāves uzvarēja Zviedriju (72:69), piektdien pārspēja Lietuvu (85:79), bet sestdien sagādāja pamatīgas problēmas spēcīgajai Spānijai. Slovākietes uzvarēja pirmo puslaiku – 39:34, turpinājumā līdz pēdējai minūtei saglabājot cerības uzvarēt.

Spānietes, finālturnīrā spēlējot bez 2013. gada MVP Sančo Litlas, zaudēja cīņu par atlēkušajām bumbām (29-35), taču piespieda sāncenses 21 reizi kļūdīties, šajās situācijās gūstot divreiz vairāk punktu (22-11). Noslēgumā Spānijas uzvara ar rezultātu 82:81.

Alba Torensa uzvarētāju labā izcēlās ar 20 punktiem. Anna Krusa pievienoja 14 punktus, bet Astu Ndūrai un Martai Čargajai pa 11 punktiem katrai. Slovākijas sastāvā Toliverai un Balintovai attiecīgi 22 un 16 punkti.

Trīs spēcīgākās D grupas komandas nākamajā kārtā sacentīsies pret C grupas vadošo trijnieku.