26.11.2013. 17:01
Šīs nedēļas nogalē risināsies Pasaules kausa pirmais posms skeletonā. Latvijas labāko skeletonistu tēvs un treneris Dainis Dukurs intervijā "Sporta Avīzei" par mērķiem olimpiskajā sezonā izsakās uzmanīgi - vispirms būs jākvalificējas Soču olimpiādei, turklāt nupat iemēģinātā olimpiskā trase februārī būs savādāka.

Šajā sezonā galvenais starts būs Soču olimpiskajās spēlēs. Latvijas skeletona tēvs Dainis Dukurs atzīst, ka līdz tam noteikti vēl tiks būvētas slidas, bet trasē galvenie konkurenti varētu pieredzējušie krievu sportisti Aleksandrs Tretjakovs un Sergejs Čudinovs, jo Soči ir viņu mājas trase.

Iepriekšējās sezonas noslēguma ragā Martins Dukurs finišēja pirmajā vietā, bet Tomass Dukurs ierindojās trešajā pozīcijā, tomēr tagad viņu treneris par mērķiem Soču olimpiādē izsakās uzmanīgi. "Domāju, ka jābūt kādai sakarībai starp ieguldīto darbu, attieksmi un rezultātu, un ceru, ka visam vajadzētu sastāties pareizajās vietās. Es domāju, ka esam daudz un cītīgi strādājuši un jākāpj katram kāds pakāpiens uz augšu. Pats galvenais ir veselība, lai nebūtu traumu, un lai veiksme ir ar mums," cer D.Dukurs.

Olimpiskajā sezonā Pasaules kausa posmiem būs atšķirīga nozīme. "Tā kā mums visi Pasaules kausa posmi līdz 19. janvārim ir kvalifikācijas sacensības olimpiskajām spēlēm, tad jācenšās finišēt katrās sacensībās un finišēt ar drošu rezultātu, lai nebūtu diskvalifikāciju," norāda speciālists.

Soču trase šoruden treniņnometnē jau tika iemēģināta, tomēr uz olimpiādi tā būs citāda. "Trase ir interesanta, ar daudziem knifiem, nav bīstama, un nevarētu teikt, ka ļoti sarežģīta, taču ir vietas, kur mainījās arī mūsu filozofija par virāžu izbraukšanu," atzīst Latvijas skeletona galvenais speciālists. "Šī brīža trasi, izskatās, ka visi mūsējie ir apguvuši, bet februārī trase būs savādāka. Nedaudzajos treniņbraucienos pirms spēlēm būs jānostrādā tik kvalitatīvi, lai tajos spētu piebraukt arī februāra trasi un uztvert tās knifus."

Pilnu materiālu var skatīt izdevuma jaunākajā numurā.

Izmantotie resursi:"Sporta Avīze"Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties