06.08.2014. 19:27
Latvijas U16 meiteņu izlase Eiropas kadetu čempionātā Ungārijas pilsētā Debrecenā otrā posma pēdējā spēlē zaudēja Čehijas komandai – 59:77 (22:19, 36:47, 49:60). F grupas turnīrā Latvijas komanda (3-2) finišēja otrajā vietā un piektdien plkst.17 (sākuma laiks var mainīties) ceturtdaļfinālā spēlēs ar E grupas trešo labāko komandu Spānijas kadetu izlasi.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Ainārs Čukste:

„Kaut gan gala rezultāta skaitļi neiepriecina, uzskatu, ka nospēlējām cienīgi. Čehijas komanda ir labi nokomplektēta visos posteņos un krietni garāka par mums – viņu sastāvā Digna (centra spēlētāja Strautmane) spēlētu kā trešais numurs... Tomēr ilgu laiku spēle ritēja līdzvērtīgi un Čehijas izlases labā spēles likteni izšķīra plašākais līdzvērtīgais sastāvs un līdz ar to arī lielākā stabilitāte.

Labi sākām gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Otrās ceturtdaļas sākumā panācām 26:20, tiesa, tad vairākas mūsu līderes vienlaicīgi palūdz maiņu un čehietes uzreiz to izmantoja. Viņas ir ļoti emocionālas un, tiklīdz sajuta mūsu vājumu, „uzvilkās” vēl vairāk, ātri vien panākot vairāk nekā 10 punktu pārsvaru.

No šīs bedres tikām ārā un trešās ceturtdaļas vidū bijām pretiniecēm uz pēdām (46:50). Tomēr pretinieces nodemonstrēja augstas klases komandām raksturīgo spēju izmantot pirmās pazīmes, ka mūsu ofensīva atslābst, un ātri vien atjaunoja komfortablu pārsvaru. Ceturtajā ceturtdaļā intrigu saasināt vairs neizdevās.

60 iemestie punkti pret Čehijas aizsardzību ir labs rādītājs, toties aizsardzībā šoreiz nenoturējāmies. Daļēji arī tāpēc, ka Digna Strautmane vēl jūt slimības sekas un viņas darbība nebija tik enerģiska, cik parasti. Īpaši aizsardzībā un cīņā par atlēkušajām bumbām.

Tūlīt pēc spēles emocijas nebija patīkamas, taču jau dažas sekundes pēc beigu signāla meitenes uzgavilēja – izrādījās, ka Beļģijas izlase galotnē izrāvusi uzvaru pār Itāliju (44:42). Tas nozīmēja, ka mums ir otrā vieta grupā, jo līdzās var nostāties tikai Francijas komanda, ko esam uzveikuši savstarpējā cīņā.

Tas ir ļoti patīkami, jo ar Krievijas izlasi ceturtdaļfinālā satikties negribējās. Ļoti brīnīšos, ja finālā nebūs mačs Krievija – Čehija. Toties Spānijas izlase nav sliktākais pretinieču variants. Viņas nav ļoti garas, tātad nebūs jācīnās ar nospiedošu augumu pārsvaru.

Zinot mūsu problēmas spēlētāju atlasē un novērtējot augumus uz sāncenšu fona, iekļūšana Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā pati par sevi jau ir ļoti labs panākums. Bet tas nenozīmē, ka negribam kāpt vēl augstāk. Priekšā brīvdiena, kuras laikā domāsim un gatavosimies."

Latvijas U16 izlases statistika: Sieviešu U16 izlase