17.04.2016. 17:21
Kontinentālās hokeja līgas čempions tiks noskaidrots septītajā spēlē. Maskavas CSKA izbraukumā ļāva Magņitogorskas "Metallurg" pēdējo piecu minūšu laikā atspēlēties no 0:2, taču pagarinājuma otrajā minūtē panākumu atnesa Mihails Juņkovs - 3:2. Viņam tas bija otrais vārtu guvums mačā, lai gan pirms tam uzbrucējs nebija izcelies kopš 6. septembra.

Izcīnījusi divas uzvaras pēc kārtas, Magņitogorskas "Metallurg" bija apņēmības pilna sezonu noslēgt un Gagarina kausu izcīnīt savā laukumā, tomēr ievads bija bāls. Likumsakarīgi, ka piektajā minūtē Maskavas CSKA izvirzījās vadībā ar 1:0 - Bogdans Kiseļevičs meta no distances, bet vārtu priekšā ripa trāpīja pa Mihaila Juņkova kāju. Laimīgais rikošets uzbrucējam sagādāja pirmos vārtus kopš 6. septembra.

Otrajā trešdaļā viesiem bija nepieciešamas tikai trīs minūtes, lai dubultotu pārsvaru. Aleksandrs Radulovs pārtvēra piespēli, aizskrēja pretuzbrukumā un atrada Ivanu Teļeginu, kurš izgājienu divi pret vienu pabeidza ar metienu tukšos vārtos - 2:0. Maskavas CSKA izdarīja spiedienu gan pirms, gan pēc tam, un labākā iespēja radās Simonam Jalmāšonam, kurš neizmantoja izgājienu vienatnē pret vārtsargu.

37. minūtē sakāvās Oskars Osala un Artjoms Sergejevs, aktīvi diskutēja Radulovs un antirekordists Jevgeņijs Timkins, un pēc tam laukumā bija citas komandas. Magņitogorskas "Metallurg" aizsargs Viktors Antipins no labā iemetiena apļa meta garām tukšam stūrim, kapteinis Sergejs Mozjakins apdraudēja vārtus ik reizi, kad pieskārās ripai, un tas deva rezultātu.

Mozjakins no aizvārtes atrada pieredzējušo kanādiešu aizsargu Krisu Lī, kurš ar metienu tālajā stūrī piecas ar pusi minūtes līdz beigām samazināja deficītu līdz minimumam. Laukuma saimnieku pārsvars tikai auga. Vojtekam Voļskim no vārtu priekšas neizdevās pārspēt sāncenšu vārtsargu Iļju Sorokinu, bet veiksme bija Magņitogorskas "Metallurg" sabiedrotā.

63 sekundes līdz pamatlaika beigām Mozjakins meta no kreisās malas, vārtu priekšā esošajā burzmā Sorokins ripu pamanīja tikai pēdējā brīdī, tāpēc to atvairīja vārtu priekšā. Ripa laimīgi trāpīja pa Magņitogorskas "Metallurg" pirmās maiņas centra uzbrucēja čeha Jana Kovārža kāju - 2:2. Tiesneši devās skatīties atkārtojumu, taču Eduards Odiņš pārliecinoši norādīja uz laukuma centru.

Neskatoties uz pārdzīvoto izbīli, Maskavas CSKA vajadzēja tikai divas minūtes jeb 100 sekundes pagarinājumā, lai nokārtotu uzvaru. Par varoni kļuva Juņkovs, kurš atbrīvojās pie labā iemetiena apļa, pacietīgi sagaidīja piespēli un ietrieca ripu tuvajā stūrī, liekot partneriem uz rezervistu soliņa eksplodēt - 3:2! Gagarina kausa ieguvējs tiks noskaidrots septītajā spēlē, kas norisinās Maskavā.