01.06.2016. 20:49
VTB Vienotās līgas finālsērijā turnīra esošā čempione Maskavas CSKA šovakar savā laukumā ar rezultātu 84:76 pārspēja Kazaņas "Unics", sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties priekšā ar 1-0.

CSKA un "Unics" regulārā turnīra noslēgumā ieņēma pirmās divas vietas, taču abu komandu ceļi pretī finālam bijuši atšķirīgi - pieckārtējie čempioni maskavieši bez zaudējumiem tika pāri gan ceturtdaļfināla (3-0 pret "Nymburk"), gan pusfināla (3-0 pret "Khimki") barjerai, tikmēr kazanieši trešo VTB līgas finālu kluba pastāvēšanas vēsturē sasniedza, ceturtdaļfinālā pārspējot "Nizhny Novgorod" (3-0), bet pusfinālā smagā piecu maču sērijā tiekot galā arī ar Sanktpēterburgas "Zenit".

Finālsērijas pirmo spēli Maskavā mājinieki iesāka piesardzīgi, ļaujot viesiem izvirzīties ātrā vadībā 8:2. Nākamajās minūtēs gan armijniekiem izdevās sakārtot spēli uzbrukumā, kā arī rezultatīvi cīņā iesaistījās Milošs Teodosičs, kurš ar diviem tālmetieniem pēc kārtas kaldināja CSKA 14:0 izrāvienu (16:8), bet rezultāts pēc pirmā ceturkšņa 24:15. "Sarkanā mašīna" darbojās uz pilnu jaudu arī otrās ceturtdaļas ievadā un uz īsu brīdi iekrāja pat 11 punktu handikapu. Šāds pavērsiens gan nesašķobīja "Unics" spēlētāju pārliecību, jo viesu rindās līdera cienīgu sniegumu sāka demonstrēt Kīts Lengfords, pēc kura groziem puslaika izskaņā starpība tika sadeldēti līdz viena precīza groza tiesai (37:39).

Trešo ceturksni CSKA uzsāka pie rezultāta 46:41, taču pirmajās četrās minūtēs spēja gūt 14 punktus, atjaunojot visai drošu pārsvaru (60:46). Tikmēr Kazaņai arvien grūtāk klājās pret mājinieku piedāvāto ciešo aizsardzību, kā rezultātā viesi astoņās minūtēs spēja gūt vien desmit punktus. Divi Antona Ponkrašova trejači gan ļāva "Unics" pirms izšķirošā spēles nogriežņa vēl cerēt uz panākumu (59:73). Maskavieši ceturto ceturtdaļu iesāka ar vairāk piezīmēm nekā gūtajiem punktiem, kas četras minūtes līdz pamatlaika beigām veicināja viesu pietuvošanos līdz bīstamajiem -7 (70:77). Kazaniešiem netrūka izdevības vēl vairāk sadeldēt mīnusus, tomēr tā vietā meistarīgie mājinieki droši spēja novadīt spēli līdz pozitīvam iznākumam - 84:76.

Uzvarētājiem rezultatīvākiem bija rezervisti Teodosičs (17 punkti + 10 rezultatīvas piespēles) un Vitālijs Fridzons (16 punkti), bet Nando De Kolo un Kails Hainss guva attiecīgi 15 un 14 punktus. "Unics" sastāvā 16 punkti Lengforda rēķinā. Arī sērijas otrā spēle 3. jūnijā risināsies CSKA laukumā.

Izmantotie resursi:Единая Лига ВТБ Официальный сайт — Баскетбол |...