01.05.2014. 22:10
33 gadus vecais uzbrucējs Mārtiņš Cipulis kļuvis par piekto spēlētāju Latvijas hokeja izlases vēsturē, kurš sakrājis 100 rezultativitātes punktus. Tomēr tas neglāba no zaudējuma viesos pret Slovākijas valstsvienību - divi ielaisti vārti mazākumā un neveiksme ar 3:5. Ar precīziem metieniem izcēlās arī Kaspars Daugaviņš un Māris Bičevskis, savukārt Aleksandrs Ņiživijs izdarīja divas rezultatīvas piespēles.

, nra.lv, Sports

Latvijas izlasei hokejā pēdējais sagatavošanās posms pirms 2014. gada pasaules čempionāta sākās neveiksmīgi, jo spēlē pret laukuma saimnieci Slovākiju mūsējie 12. minūtes ievadā nonāca iedzinējos ar 0:2. Dārgi maksāja pozicionālās kļūdas aizsardzības zonā: aizsargs Jans Brejčāks izdarīja netraucētu plaukstas metienu no vidējas distances un ripu raidīja Edgara Masaļska sargāto vārtu augšējā stūrī, savukārt Mareks Viedenskis bija aizmirsts vārtu priekšā un izcēlās no dažiem metriem.

Taču latviešiem bija vajadzīgas tikai nepilnas divas minūtes, lai panāktu neizšķirtu. Deficītu līdz minimumam samazināja Kaspars Daugaviņš, kurš ripu saņēma uz aizsardzības zonas zilās līnijas un izcēlās ar metienu sāncenša aizsegā no labā iemetiena apļa, bet 2:2 trīs ar pusi minūtes pirms pirmās trešdaļas noslēguma no pašas vārtu priekšas panāca Mārtiņš Cipulis. 33 gadus vecajam uzbrucējam tas bija 100. rezultativitātes punkts valstsvienības rindās, pievienojoties Leonīdam Tambijevam (150 punkti), Aleksandram Kerčam (134), Aleksandram Ņiživijam (126) un Aigaram Ciprusam (112).

Diemžēl 88 sekundes pirms trešdaļas beigām nācās samaksāt par Armanda Bērziņa noraidījumu, kuru pēc piespēles no aizvārtes realizēja Petrs Čerešņāks - 3:2. Arī otro 20 minūšu laikā Latvijas izlases hokejistiem problēmas sagādāja disciplīna. Ja Herberta Vasiļjeva un Rodrigo Laviņa sagādātos mazākumus izdevās neitralizēt, tad Kaspara Saulieša apšaubāmais noraidījums ļāva laukuma saimniekiem dubultot pārsvaru - 4:2 ar plaukstas metienu no distances panāca aizsargs Ivans Švarnijs.

Turklāt pēc divām minūtēm Slovākijas izlase pārsvaru palielināja līdz trim vārtiem. Mareks Hrivīks aiz Masaļska sargātajiem vārtiem tika pie atlēkušās ripas, radušos situāciju nekavējoties izmantojot pirmo vārtu izlases rindās gūšanai - pēc divām trešdaļām mājinieku vadība sasniedza 5:2. Turklāt slovāki negrasījās apstāties, vairākkārt liekot Masaļskim glābt komandu.

Taču mērķtiecīgāki vārtu priekšā bija Latvijas spēlētāji, 48. minūtē pirmo ripu izlases rindās iemetot arī Mārim Bičevskim. Uzbrucējs izcēlās, atrodoties aiz sāncenšu vārtiem, - talkā nāca veiksme. Turpat blakus atradās arī viņa partneri Armands Bērziņš un Andris Džeriņš, un tas sajauca mājinieku aizsargu prātus. Tiesa, nekas vairāk Latvijas izlasei neizdevās - zaudējums ar 3:5. Par labāko tika atzīts divas rezultatīvas piespēles izdarījušais Ņiživijs.

Latvijas izlases sastāvs:

Edgars Masaļskis (Kristers Gudļevskis); Guntis Galviņš - Georgijs Pujacs, Māris Jass - Jēkabs Rēdlihs, Kristaps Sotnieks - Rodrigo Laviņš, Jānis Jaks - Agris Saviels; Roberts Lipsbergs - Kaspars Daugaviņš - Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis - Herberts Vasiļjevs - Aleksandrs Ņiživijs, Gints Meija - Zemgus Girgensons - Kaspars Saulietis, Armands Bērziņš - Andris Džeriņš - Māris Bičevskis.

Pārbaudes spēle hokejā, 1. maijs, Bratislava

Slovākija - Latvija 5:3 (3:2, 2:0, 0:1)

Vārti: 7:36 Brejčāks (Skokans, Hrivīks) 1:0, 11:04 Viedenskis (Hrivīks, Skokans) 2:0, 14:38 Daugaviņš (Ņiživijs, Pujacs) 2:1, 16:29 Cipulis (Ņiživijs) 2:2, 18:32 Čerešņāks (Marcinko, Miklīks, vair.) 3:2, 34:20 Švarnijs (Valahs, Tibors, vair.) 4:2, 36:17 Hrivīks (Skokans, Viedenskis, vair.) 5:2, 47:23 Bičevskis (Bērziņš, Džeriņš) 5:3

Soda minūtes: 6:12

Vārtsargi: Jaroslavs Januss - Edgars Masaļskis