22.09.2013. 20:10
Par Eiropas basketbola čempionāta bronzas medaļas ieguvējiem šovakar kļuva pēdējo divu čempionātu uzvarētāji spāņi, kas spēlē par trešo vietu ar rezultātu 92:66 apspēlēja Horvātijas basketbolistus.

Lai spēles rezultātu jau 16.sekundē atklāja horvāti, nākamo četru minūšu laikā spāņi atbildēja ar izrāvienu 11:0, panākot 11:2. Pamazām iespēlējās arī Horvātijas basketbolisti, ceturtdaļas otro pusi aizvadot krietni veiksmīgāk un divas minūtes līdz pārtraukumam pietuvojoties viena punkta attālumā – 17:16. Taču divi Serhio Lulla tālmetieni ļāva ceturksni spāņiem noslēgt ar+5.

Otrās ceturtdaļas sākums bija līdzīgs, kas Spānijai ļāva noturēt vadību un nelielo pārsvaru, taču pie septiņu punktu pārsvara (27:20), Spānijai neizdevās realizēt pāris uzbrukumus, kamēr horvātiem divus tālmetienus iemeta Bogdanovičs, precīzs bija Ukičs, pirmoreiz kopš spēles sākuma atkal nostādot spāņus iedzinējos – 27:28. Pateicoties Lulla aktivitātēm Spānija gan ātri vien atguva vadību, turklāt puslaika izskaņu nospēlēja teicami, atraujoties un pirmās 20 minūtes noslēdzot jau ar 11 punktu pārsvaru – 47:36.

Lulls teicami turpināja spēlēt arī otrā puslaika sākumā, kas ļāva spāņiem vēl vairāk atrauties (54:40). Spānijas basketbolisti pārliecinoši spēlēja arī turpinājumā, neļaujot horvātiem pietuvoties tuvāk par deviņiem punktiem. Ceturtdaļas izskaņā Spānija sasniedza jaunu atrāviena rekordu, īsajā pārtraukumā pirms izšķirošajām desmit minūtēm dodoties ar 63:48.

Jau pašā ceturtās ceturtdaļas ievadā tika panākts arī +17. Epizodiski ar veiksmīgām epizodēm izdevās atbildēt arī horvātiem, taču kopumā pret lieliski spēlējošo Spāniju pretargumenti viņiem neradās. Pēc kārtējiem Lulla punktiem sešas minūtes līdz spēles beigām spāņi panāca jau 76:53. Lai arī atlikušais laiks faktiski bija formalitāte, Spānija turpināja demonstrēt lielisku sniegumu. Vienubrīd spāņu pārsvars sasniedza pat +29, bet spēle tika noslēgta ar 92:66. Pārliecinoša uzvara un bronzas medaļas Spānijas basketbolistiem.

Spānija – Horvātija 92:66 (23:18, 24:18, 16:12, 29:18)