15.05.2013. 23:41
Par UEFA Eiropas līgas uzvarētājiem trešdienas vakarā Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā kļuva Anglijas komandas Londonas «Chelsea» futbolisti.

Turnīra finālmačā «Chelsea» komanda mača kompensācijas laikā izrāva uzvaru pār Portugāles kluba Lisabonas «Benfica» futbolistiem.

Pirmajās 45 minūtēs vairāk bīstamu momentu veidojās pie «Chelsea» komandas vārtiem, tomēr līdz reālai vārtu gūšanas epizodei tā arī nenonāca. No Anglijas klubam labākā iespēja izcelties bija pēc komandas kapteiņa Frenka Lemparda tālsitiena, taču «Benfica» glāba brazīliešu vārtsargs Artūrs.

Otrā puslaika sākumā bumba pabija «Chelsea» vārtos pēc Oskara Kardoso sitiena, tomēr līnijtiesnesis fiksēja aizmugures stāvokli. Spēles 59. minūtē aci pret aci ar «Benfica» vārtsargu izdevās izrauties Fernando Toresam, kurš sita nekļūdīgi - 1:1. Taču pēc astoņām minūtēm savā soda laukumā ar roku nospēlēja «Chelsea» spāņu aizsargs Cēzars Aspilikveta un 11 metru soda sitienu realizēja Oskars Kardoso - 1:1.

Arī turpinājumā laukumā ritēja aizraujoša cīņa, kurā abām komandām netrūka iespēju gūt vārtus, bet vistuvāk panākumam bija Lempards, kurš trāpīja pa vārtu pārliktni. Bet kompensācijas laika pēdējā minūtē pēc stūra sitiena vārtus guva serbu aizsargs Braņislavs Ivanovičs - 2:1. Lai gan atlikušajā laikā «Benfica» varēja panākt neizšķirtu, tomēr Anglijas klubs uzvaru nosargāja.

Atgādinām, ka pirms nepilna gada «Chelsea» triumfēja UEFA Čempionu līgā, tādējādi šobrīd komandai pieder abas prestižākās Eiropas klubu trofejas.