05.03.2016. 18:56
Anglijas Premjerlīgas 29. spēļu kārtā Anglijas čempione Londonas ''Chelsea'' savās mājās ielaida vārtus 85. minūtē un nespēja gūt uzvaru pār ''Stoke City'' (1:1). Citā mačā Mančestras ''City'' bez lielām grūtībām tika galā ar ''Aston Villa'' (4:0) un ieguva svarīgus trīs punktus.

Spēles pirmās minūtes aizritēja ar līdzīgu futbolu abu komandu izpildījumā. Laba izdevība radās mājiniekiem ‘’Chelsea’’, kad teicamu piespēli tuvu ‘’Stoke City’’ vārtiem saņēma Bertrands Traore, taču viņš pa bumbu netrāpīja, kā nākas un izšķērdēja teicamu iespēju. Pēc brīža iespēja atklāt rezultātu bija ‘’Stoke’’, kad pēc lieliskas iespēles, pustukšiem vārtiem pāri sita Mame Diofs.

Puslaika otrajā pusē abas komandas apmainījās ar bīstamām epizodēm, taču tuvāk panākumam bija ‘’Stoke’’. Lai arī viesi uzbruka mazāk, tomēr viņu uzbrukumi bija drudzīgāki, sevišķi vēl viena Diofa iespēja, kad uzbrucējs no aptuveni 10 metriem neviena netraucēts sita garām. Pēc brīža individuāli meistarīgi nospēlēja Traore, kurš saņēma bumbu pie ‘’Stoke City’’ soda laukuma līnijas, apspēlēja aizsargu un praktiski no vietas sita bumu tālajā stūrī, panākot 1:0. Puslaika izskaņā laba izdevība bija arī Viljānam, kurš pats sev izkārtoja labu sitiena pozīciju, tomēr sita ļoti neveiksmīgi augstu pāri vārtiem.

Otrajā puslaikā pirmās reālās vārtu gūšanas epizodes abām komandām radās tikai pēc vairākām minūtēm. ‘’Stoke’’ mēģināja kontrolēt bumbu un spēlēt kā pirmais numurs, tomēr ar uzbrukuma noslēgumiem viesiem nevedās, kā varētu vēlēties. Savu individuālo meistarību apliecināja Žerdans Šakiri, kurš izlauzās caur londoniešu aizsardzību un sita tālajā stūrī, tomēr Kurtuā bija līmenī un bumbu atvairīja. Pēc brīža viesu rezultatīvākais spēlētājs Marko Arnautovičs apspēlēja divus pretspēlētājus, taču nedaudz vilcinājās ar sitienu un tika apzagts.

Puslaika izskaņā pretuzbrukumā nonāca ''Stoke'', kad no labās malas bīstami centrēja Šakiri, taču bumbu atsita Kurtuā, kurš to uzmeta tieši uz galvas Diofam un uzbrucējs bija nekļūdīgs - 1:1. Pēc zaudētiem vārtiem ''Chelsea'' uzreiz metās uzbrukumā, taču neko ievērības cienīgu neparādīja, tieši otrādi - gandrīz zaudēja vēl vienus vārtus. Šoreiz gan londoniešiem paveicās un spēle noslēdzās neizšķirti.

Mančestras ‘’City’’ šovakar savās mājās uzņēma pēdējā vietā esošo ‘’Aston Villa’’, kas šosezon visdrīzāk izkritīs no Premjerlīgas. Pirmais puslaiks Mančestrai nebija viegls, jo, neskatoties uz lielo pārsvaru, bumbu tā arī neizdevās iesist pretinieku vārtos. Turpretim otrās 45 minūtes Mančestra iesāka vētraini un mājinieki guva divus vārtus divu minūšu laikā, kad pa reizei izcēlās Jajā Turē un Serhio Agvero. Pēc iegūta pārsvara ‘”City’’ varēja nomierināties un spēlēt atbrīvotāk. Pēc brīža trešos komandas vārtus iesita Agvero un vēl nedaudz vēlāk pārsvaru graujošu padarīja Rahīms Sterlings - 4:0. Argentīnas uzbrucējam Agvero ar pendeles palīdzību bija iespēja gūt hat-trick, taču viņš savu iespēju neizmantoja un rezultāts beigās palika nemainīgs.

Datums Spēle Rez./Laiks Vārtu guvēji
05.03. Tottenham Hotspur – Arsenal 2:2 (0:1) Alderveirelds 60' Keins 62' – Remzijs 39 Sančess 76'
Chelsea – Stoke City 1:1 (1:0) Traore 39’ Diofs 85'
Everton – West Ham 2:3 (1:0) Lukaku 13’ Lenons 56' – Antonio 79' Sako 82' Pajets 90'
Manchester City – Aston Villa 4:0 (0:0) Turē 48’ Agvero 50’ 60' Sterlings 66'
Newcastle United – Bournemouth 1:3 Peress 81' Teilors 28 (s.v.) Kings 70' Danielss 90'
Southampton – Sunderland 1:1 (0:0) Dijks 90' – Defo 85'
Swansea City – Norwich City 1:0 (0:0) Sigurdsons 61'
Watford – Leicester City 19:30
06. 03. Crystal Palace – Liverpool 15:30
West Bromwich – Manchester United 18:00