07.09.2015. 18:28
5.septembrī Viļņas Fanu stadionā tika rīkots pirmais Baltijas valstu minifutbola (6x6) kauss, kura ietvaros notika Baltic Nations Cup’2015 un Baltic Club Cup’2015. Valstu izlašu spēlēs Latvijas izlase ieguva otro vietu, bet klubu cīņās uzvarēja Latvijas minifutbola čempioni „Cerber02”

Sadarbojoties trīs Baltijas valstu minifutbola asociācijām, pirmo reizi tika organizēts Baltijas valstu minifutbola kauss amatieru futbola komandām. Atseviški tika sadalīts Baltic Nations Cup’2015, kurā dalību ņēma valstu izlases, kuras veidotas no valsts amatieru spēlētājiem un Baltic Club Cup’2015, kurā spēkiem mērojās valstu spēcīgākās amatieru minifutbola komandas.

Pirmais notika Baltic Nations Cup’2015, un tajā piedalījās visu trīs Baltijas valstu minifutbola izlases. Pirmajā spēlē tikās Latvijas un Igaunijas valsts izlases, un tajā ar rezultātu 1:3 mūsu izlase piekāpās kaimiņiem. Otrajā spēlē pret Lietuvu, Latvija izrādījās spēcīgāka un mājiniekus uzvarēja ar rezultātu 2:1. Savukārt, Lietuvas un Igaunijas spēle beidzās ar neizšķirtu 3:3, kā rezultātā, pirmajā Baltic Nations Cup’2015 uzvaru guva Igaunijas valsts izlase, Latviju atstājot otrajā, bet Lietuvu trešajā vietā.

Pēc nacionālo izlašu apbalvošanas sākās Baltic Club Cup’2015 uz kuru spēkiem mēroties bija ieradušās astoņas spēcīgākās Baltijas valstu komandas. Latviju pārstāvēja komandas, kuras bija ierindojušās Latvijas minifutbola čempionāta pirmajā trijniekā - „Cerber 02” no Rīgas, „Garāža-2”no Rīgas un „SMFK ZELLIS” no Gulbenes. Lietuvu pārstāvēja komandas „El Dorado”, „Merkys”, „Lafesta” un „Eagle Team”, bet Igaunijai viena komanda „Cosmos Starz”.

Komandas bija sadalītas divās apakšgrupās. Latvijas komandas „Garāža-2” un „SMFK ZELLIS” neizkļūstot no apakšgrupas ieņēma attiecīgi 5. un 6. vietu. Savukārt, komanda „Cerber 02” parādīja lielisku sniegumu, nezaudējot nevienā spēlē izcīnīja vietu finālā, kurā, lietum spītējot, ar 2:1 guva uzvaru pār Lietuvas komandu „Merkys” un savā īpašumā ieguva pirmo Baltic Club Cup’2015 kausu. Trešo vietu izcīnīja Igaunijas komanda „Cosmos Starz”, kura ar 4:3 pārspēja Lietuvas komandu „Eagle Team”.

„Cerber 02” futbolists Ģirts Burmistris (kurš ir arī Latvijas izlases spēlētājs), jautāts par komandas veiksmes formulu stāsta: „Komandas „Cerber 02” uzvara Baltic Club Cup’2015 nav nejaušība. Tā ir laba trenera Arno Tatevosjana un cītīgu komandas treniņu nopelns. Mēs esam ļoti saliedēta komanda un kopā trenējamies jau daudzus gadus. Tā arī turpināsim.”

No 21. līdz 27.septembrim Horvātijas pilsētā Vrsarā notiks Eiropas minifutbola čempionāts miniEURO’2015. Arī Latvijas minifutbola izlase turpina gatavoties, lai starp 32 valstīm ņemtu dalību šajā čempionātā. Latvijas izlase ielozēta C apakšgrupā un cīnīsies ar Slovākijas, Anglijas un Portugāles izlasēm. Paredzma spraiga cīņa par divām vietām astotdaļfinālā. Šī būs otrā reize, kad Latvijas minifutbola izlase piedalīsies tik nozīmīga mēroga čempionātā, pagājušogad tas notika Melnkalnē kur mūsu valsts izlase aizkļuva līdz astotdaļfinālam. Plašāka informācija Latvijas Minifutbola Asociācijas mājaslapā Latvijas minifutbola čempionāts - Sākums

Informāciju sagatavoja:Latvijas Minifutbola AsociācijaVertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties