30.09.2015. 21:55
Šovakar pirmo panākumu SynotTip Virslīgas čempionātā izcīnīja pērnās sezonas Latvijas vicečempioni "Celtnieks Rīga", kas savā laukumā ar 31:23 pārspēja MSĢ/LAT-98, vienlaikus pārtraucot arī zaudējumu sēriju.

Abas komandas turnīru bija sākušas ar diviem zaudējumiem. "Celtnieks Rīga" piekāpās ASK/LSPA (22:23) un Dobeles "Tenax" (21:29), savukārt MSĢ/LAT-98 kapitulēja dobelniekiem (19:39) un atzina Vaiņodes pārākumu (30:32). Ieskaitot Rīgas čempionātu un Baltijas līgu pērnās sezonas vicečempionu un LHF kausa ieguvēju "Celtnieks" zaudējumu sērija ievilkusies jau līdz četrām. Tiesa, tikpat zaudējumus pēc kārtas bija piedzīvojusi arī MSĢ/LAT-98.

Interesanti, ka murjāņiešu neveiksmju sērija sākās tieši pret maču ar "Celtnieku" Rīgas čempionātā. Šī spēle izvērtās gana spraiga un tikai spēles galotnē Arņa Butana vadītie handbolisti spēja salauzt MSĢ/LAT-98 pretestību, uzvarot ar 25:23.

Šovakar viena no saviem līderiem Vladimira Maslaka (smadzeņu satricinājums) spēlējošā "Celtnieks Rīga" komanda iesāka ļoti apņēmīgi, jau devītajā minūtē pēc baltkrievu leģionāra Alekseja Sasuļina panākot 7:1. Pamazām iespēlējās arī MSĢ/LAT-98 un puslaika turpinājumā laukumā ritēja krietni līdzvērtīgāka cīņa. Līdz puslaika beigām laukuma saimnieku pārsvars sadila līdz četriem vārtiem – 14:10.

Pārliecinošs otrā puslaika sākums desmit minūšu laikā "Celtniekam" ļāva dubultot pārsvaru un panākt 20:12 savā labā. 54.minūtē pēc Riharda Lejas rezultatīvā uzbrukuma rīdzinieki pirmoreiz panāca desmit vārtu pārsvaru (30:20), bet nedaudz vēlāk tika sasniegts maksimālais pārsvars (+11). Spēles galarezultāts – 31:23 "Celtnieks Rīga" labā.

Līdz šim veiksmīgāko spēli "Celtnieka" sastāvā aizvadīja baltkrievs Aleksejs Sasuļins, kurš ar astoņiem gūtajiem vārtiem kļuva par rezultatīvāko spēlētāju uzvarētāju rindās. Zaudētājiem seši vārti Dmitrijam Petuhovam.

Pirmais panākums ļāvis "Celtniekam" pakāpties uz piekto vietu astoņu komandu konkurencē, kamēr MSĢ/LAT-98 ieņem pēdējo vietu. Līdere ar trim uzvarām trīs spēlēs ir ASK/LSPA, kam seko Latvijas čempioni Dobeles "Tenax", kas čempionātu iesākusi ar divām uzvarām. Nākamās Latvijas čempionāta spēles norisināsies šajā nedēļas nogalē.

Celtnieks Rīga – MSĢ/LAT-98 31:23 (14:10)Celtnieks Rīga: Sasuļins 8/2, Čikuts 5, Leja 3, Eglītis 3, Balceris 3, Malahovs 3, Lejnieks 2, Jablonskis 2, Freibergs 1, Lazarjuks 1.MSĢ/LAT-98: Petuhovs 6, Kurzemnieks 4/2, Ignatjevs 4, Rubins 3, Usāns 2/2, Pančenko 1, Ozols 1, Kļaviņš 1, Strazdiņš 1.