06.06.2012. 09:09

Bostonas Celtics otrdien Maiami svinēja jau trešo uzvaru pēc kārtas NBA Austrumu finālsērijā, šoreiz ar 94:90 pārspējot vietējos Heat. Tādējādi vairs tikai viena uzvara šķir Bostonas klubu no iekļūšanas NBA finālā, kur komanda nav spēlējusi kopš 2010.gada, kad piekāpās Losandželosas Lakers.

Heat spēles sākumā ātri pārņēma vadību un noslēdza ceturtdaļu ar astoņu punktu pārsvaru, kas pēc pirmā puslaika bija sarucis līdz diviem (42:40). Pie rezultāta 50:50 mājinieki guva deviņus punktus pēc kārtas, bet atlikušajā laikā bostonieši veica 15-1 izrāvienu un pirms izšķirošās ceturtdaļas izrāvās vadībā – 65:60. Heat atspēlējās un ieguva nelielu pārsvaru, taču pēdējā minūtē svarīgu tālmetienu realizēja Celtics zvaigzne Pīrss, bet roka no soda metienu līnijas nenodrebēja Gārnetam un Alenam – 94:90.

Lebrons Džeimss (30) un Dveins Veids (27) divatā guva 57 no Heat 90 punktiem, bet uzvarai ar to izrādījās par maz. Deviņus punktus un septiņas atlēkušās bumbas pievienoja iepriekš savainotais Kriss Bošs, kurš šajā finālsērijā laukumā devās pirmo reizi. Tikmēr uzvarētājiem 26 punkti un 11 bumbas zem groziem Kevinam Gārnetam, bet 19 punkti Polam Pīrsam.

Sērijā ķelti ieguvuši 3:2 vadību, turklāt nākamais mačs ceturtdien notiks viņu laukumā, kur Heat šajā sērijā vēl nav spējuši izcīnīt panākumu.

Rietumos situācija ir līdzīga – pēc diviem zaudējumiem sērijas ievadā, Oklahomasitijas Thunder pārspējuši Sanantonio Spurs nākamajos trīs mačos un ir vadībā ar 3:2. Sestā spēle trešdien notiks Thunder laukumā.